Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty w hongkongu
15.10.2014 06:43

Protesty w Hongkongu. Policja zatrzymała 45 demonstrantów

Na kadrach wyemitowanych przez lokalną telewizję TVB widać, jak funkcjonariusze biją i kopią przez kilka minut jednego z demonstrantów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Protestujący z Hongkongu

Działania policji przeciw demonstrantom, w większości studentom, były najostrzejsze w ciągu ostatniego tygodnia - relacjonuje Reuters.

Na kadrach wyemitowanych przez lokalną telewizję TVB widać, jak funkcjonariusze biją i kopią przez kilka minut jednego z demonstrantów.

Wczoraj policja usuwała barykady, a protestujący je natychmiast odbudowywali. Zobacz materiał wideo

Do starć doszło przy tunelu na czteropasmowej arterii w dzielnicy Admiralty, do którego wtargnęli we wtorek wieczorem protestujący, zatrzymując ruch. Oddziały policji w liczbie kilkuset ludzi zmusiły tłum do wycofania się, używając wobec opierających się gazu łzawiącego. Demonstranci opanowali tunel na ulicy Lung Wo, w pobliżu budynków rządowych, gdy policja wyparła ich z innej ważnej trasy w tej dzielnicy.

Wczoraj rano (czasu lokalnego) policja w większości wycofała się z rejonu, gdzie doszło do starć z demonstrantami, opisywanych przez zachodnie agencje jako jedne z najgwałtowniejszych od początku protestów.

Wcześniej we wtorek po raz trzeci w ciągu ostatnich dni policjanci przystąpili do usuwania barykad wzniesionych przez demonstrantów w pobliżu budynków lokalnych władz i centrum finansowego miasta.

Uczestnicy trwających w Hongkongu od dwóch tygodni protestów domagają się pełnej demokracji w tej byłej kolonii brytyjskiej. Żądają reform politycznych, w tym nieingerowania Pekinu w zaplanowane na 2017 r. pierwsze w historii wybory powszechne, a także dymisji szefa lokalnej administracji.

Początkowo protesty zyskały szerokie poparcie mieszkańców miasta będącego jednym z czołowych centrów finansowych Azji. Jednak poparcie zaczęło się zmniejszać, kiedy przedłużające się protesty praktycznie sparaliżowały ruch uliczny i częściowo także życie całego miasta.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja usuwa barykady. Starcia w Hongkongu? Funkcjonariusze używają pił mechanicznych i ciężkiego sprzętu, protestujący odbudowują zniszczone konstrukcje.
Zamaskowani mężczyźni atakują protestujących Zaostrza się sytuacja w Hongkongu.
"Nie ma szans na konstruktywne rozmowy" Władze odwołały zaplanowane wcześniej rozmowy z prodemokratycznymi demonstrantami zarzucając im brak chęci do zgody.
Tagi: protesty w hongkongu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz