Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protest taksówkarzy w całej Polsce. Zobacz, gdzie są utrudnienia

0
Podziel się:

Taksówkarze są dobrze przygotowani do blokowania ulic. Poszczególne taksówki oznaczone zostały kolorami, które mają bardzo powoli poruszać się w określonym szyku.

Protest taksówkarzy w całej Polsce. Zobacz, gdzie są utrudnienia
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Warszawscy taksówkarze rozpoczęli protest. Domagają się wycofania przez ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina planów deregulacji ich zawodu. Z kilku miejsc w Warszawie taksówki wyruszyły w kierunku centrum. Ale to nie jedyne miasto w którym będą problemy.

Główne ulice sześciu dużych polskich miast staną dziś w korkach. Z większymi niż zwykle korkami muszą liczyć się kierowcy w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Po 7:00 rozpoczyna się kolejny protest taksówkarzy przeciwko planom deregulacji tego zawodu.

Protestujący zbiorą się w kilku punktach miasta i razem w ślimaczym tempie będą jechać przez jego newralgiczne punkty.

Taksówkarze są dobrze przygotowani do blokowania ulic. Poszczególne taksówki oznaczone zostały kolorami, które mają bardzo powoli poruszać się w określonym szyku:

- _ Wjeżdżacie na prawy pas i stajecie, następnie jak padnie komunikat, kolory czerwony i zielony przeskakują na środkowy pas. Ostatnim komunikatem będzie komunikat trzeci, wtedy czerwony zjeżdża na lewy pas. Generalnie nie jedziemy tylko stoimy. Ta trasa ma trwać trzy godziny _ - przekazuje jeden z protestujących.

Taksówkarze ustalili, że uczestnicy protestu nie mogą rozmawiać z mediami do czasu konferencji prasowej przed Sejmem.

Zgodnie z planami ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, taksówkarze nie będą już musieli odbywać kursu i zdawać egzaminu z topografii miasta, przepisów porządkowych i prawa pracy. Pozostanie im obowiązek wykazania niekaralności za przestępstwa umyślne przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku oraz przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.

_ - Przedstawiciele organizacji zrzeszających taksówkarzy oceniają, że deregulacja ich zawodu to zły pomysł; to musi być zawód zaufania publicznego _ - powiedział przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Taksówkarzy _ Solidarność _ Michał Więckowski. Zastrzegł, że to nie związek zawodowy jest organizatorem protestu.

Niezależnie od deregulowanych przepisów samorządy nakładają na taksówkarzy obowiązek uzyskania specjalnej licencji na świadczenie usług w mieście - deregulacja tego nie dotyczy i licencje pozostają.

Czytaj więcej w Money.pl
Zablokowali duże miasto. Rozjuszył ich minister Kilkuset krakowskich taksówkarzy protestowało przeciwko projektowi deregulacji ich zawodu, który ogłosił minister Jarosław Gowin.
Setki taksówkarzy paraliżują duże miasto Kolumna taksówek powoli porusza się głównymi ulicami miasta, co powoduje duże utrudnienia w ruchu.
Zablokują miasto, bo nie chcą reformy Żądają konsultacji społecznych, zachowania regulowanej liczby licencji i przywrócenie limitu wiekowego dla kierowców.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)