Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
deregulacja zawodów
23.05.2012 14:39

Protest taksówkarzy bezowocny. Minister Gowin twardo

Nie ma porozumienia między protestującymi a rządem. Minister Gowin twardo obstaje przy deregulacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Nie ma porozumienia między rządem a taksówkarzami. Rano taksówkarze zablokowali ulice w wielu miastach. Protestowali przeciwko rządowym planom deregulacji tego zawodu.

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin jednak nie zamierza wycofać się z planów deregulacji. Podkreśla, że uwolnienie zawodów takich jak taksówkarzy jest w interesie klientów. Chociaż uważa, że to samorządy mogłyby ustalać reguły w swoich miastach, bo tak przekonywali go prezydenci miast.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/123/m216187.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/taksowkarze;protestowali;przeciwko;deregulacji;ich;zawodu,88,0,1091160.html) *Cała ulica w papierze toaletowym. Zobacz zdjęcia * Taksówkarze nie chcą deregulacji. Wymyślili, jak zwrócić na siebie uwagę. - _ Mówili mi, słuchaj, dlaczego to rząd ma zawsze o wszystkim decydować. Zostawcie to w naszych rękach samorządowców, my lepiej wiemy czy w danym mieście jest potrzebny ten egzamin, czy nie. I mnie ta argumentacja przekonała _ - tłumaczy Jarosław Gowin.

Ale to nie przekonuje taksówkarzy. Paweł Biedrzycki ze Zrzeszenia Transportu Prywatnego Miasta Stołecznego Warszawy podkreśla, że to i tak będzie połowiczne rozwiązanie.

- _ O ile Warszawa byłaby usatysfakcjonowana takim rozwiązaniem, to uważam, że reszta Polski nie. Danie tych prerogatyw samorządom jest dobre, ale to musi być zawarte w ustawie i muszą być pewne widełki i granice. To nie może być tak jak w Gdańsku, że prezydent Gdańska w ogóle nie chce rozmawiać z taksówkarzami i ma ich za nic _- tłumaczy działacz.

Jeśli rząd nie wycofa się ze swoich planów deregulacyjnych - taksówkarze zapowiadają protest w pierwszy dzień Euro 2012.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t212754.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/deregulacja;zawodow;nie;ma;zgody;taksowkarzy,162,0,1068194.html) Zablokowali duże miasto. Rozjuszył ich minister Kilkuset krakowskich taksówkarzy protestowało przeciwko projektowi deregulacji ich zawodu, który ogłosił minister Jarosław Gowin.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t216187.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/taksowkarze;protestowali;przeciwko;deregulacji;ich;zawodu,88,0,1091160.html) Cała ulica w papierze toaletowym. Zobacz zdjęcia Taksówkarze nie chcą deregulacji. Wymyślili, jak zwrócić na siebie uwagę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t90489.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tak;ma;wygladac;deregulacja;zobacz;z;czego;zrezygnowano,213,0,1089749.html) Zobacz, z czego zrezygnowano przy deregulacji Pierwsza transza zawodów jest gotowa. Spośród kilku tysięcy uwag, uwzględniono tylko...
Tagi: deregulacja zawodów, taksówkarze, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz