Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protest sędziów i prokuratorów

0
Podziel się:

Od 21 do 24 września organizacje pracowników prokuratury i sądownictwa będą prowadziły protest.

Protest sędziów i prokuratorów
(EAST NEWS/Bartosz Krupa)

Przekażą ministrowi sprawiedliwości petycję, w której przedstawią swoje postulaty - najważniejszym z nich jest podniesienie płac, zamrożonych od 5 lat.

Od 21 do 24 września organizacje pracowników prokuratury i sądownictwa będą prowadziły protest - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Przekażą ministrowi sprawiedliwości petycję, w której przedstawią swoje postulaty - najważniejszym z nich jest podniesienie płac, zamrożonych od 5 lat.

Organizatorami akcji są Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ _ Solidarność _ Pracowników Sądownictwa oraz Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury. Chętnym udzielają pomocy prawnej, udostępniają wzory pozwów, kalkulatory do wyliczenia żądanych kwot.

Przewodniczący Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP Jacek Skała przypomina, że władza wykonawcza nawet w najmniejszym stopniu nie zareagowała na dezyderat sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka wydany po akcjach protestacyjnych pracowników prokuratury i sądów. Posłowie stwierdzili wtedy, że wynagrodzenia obu grup zawodowych nie odpowiadają ani godności urzędu, ani zakresowi obowiązków.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd Włoch odebrał sędziom 15 dni urlopu Przedstawiciele sądownictwa protestują przeciwko temu rozporządzeniu, które rząd Matteo Renziego forsuje pod hasłem: - _ Mniej urlopu dla sędziów, szybszy wymiar sprawiedliwości _.
Link poróżnił sędziów. Już nie piractwo? Polskie orzecznictwo, w przeciwieństwie do unijnego, uznaje, że już sam odnośnik do utworu może naruszać prawa autorskie.
Program ochrony świadków do zmiany? Ograniczenie rodzajów spraw, w których świadkom i pokrzywdzonym może być przydzielona ochrona, budzi zastrzeżenia sędziów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)