Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protest więźniów w Wenezueli. 35 zmarło po rozmyślnym przedawkowaniu leków

0
Podziel się:

145 zbuntowanych więźniów wdarło się do więziennego szpitala, gdzie zażyło duże ilości leków przeciwko epilepsji i nadciśnieniu, spożywając przy tym alkohol, co w rezultacie doprowadziło 35 z nich do śmierci.

Protest więźniów w Wenezueli. 35 zmarło po rozmyślnym przedawkowaniu leków
(kIMDARam/Flickr)

Do 35 wzrosła liczba więźniów, którzy zmarli w Wenezueli na skutek rozmyślnego przedawkowania leków. Poinformował o tym wczoraj w Caracas szef parlamentarnej komisji ds. więziennictwa William Ojeda.

Do tragedii doszło w więzieniu w Uribana, w stanie Lara, w północno zachodniej Wenezueli. Więźniowie prowadzili tam strajk głodowy, protestując przeciwko warunkom panującym w więzieniu, a zwłaszcza brutalnemu traktowaniu i naruszaniu praw człowieka przez strażników.

145 zbuntowanych więźniów wdarło się w środę do więziennego szpitala, gdzie zażyło duże ilości leków przeciwko epilepsji i nadciśnieniu, spożywając przy tym alkohol, co w rezultacie doprowadziło 35 z nich do śmierci. 20 jest w stanie śpiączki.

Według raportu, opublikowanego w sierpniu przez pozarządową organizację Wenezuelskie Obserwatorium Więzień, zakłady karne w Wenezueli są przepełnione. Przebywa w nich obecnie ponad 55 tys. osób, choć jest w nich miejsce dla mniej niż 20 tys. W więzieniach panują bardzo złe warunki sanitarne, a także szerzy się w nich przemoc, w wyniku której tylko w pierwszym kwartale br. ponad 150 więźniów straciło życie.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent okazał współczucie. Będzie amnestia Amnestia ma objąć kobiety, małoletnich, więźniów, którzy odbyli trzy czwarte kary, a także cudzoziemców oraz mężczyzn w wieku ponad 55 lat.
Więźniowie lubią pendrive'y. Brakuje zasad Osadzeni i ich obrońcy coraz częściej wykorzystują do wymiany informacji elektroniczne nośniki, m.in. pendrive'y.
Odebrali więźniom prawa wyborcze, teraz... Obecnie przed Trybunałem jest ok. dwóch tysięcy spraw osób, które skarżą się, że brytyjskie władze bez powodu odebrały im w więzieniach prawa wyborcze, zagwarantowane w konwencji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)