Notowania

wiadomości
18.06.2015 06:29

Protest pracowników sądów. Domagają się podwyżek

W większości sądów protest nie powinien mieć wpływu na zaplanowane rozprawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Guz/REPORTER)

Ubiorą się na czarno, wywieszą flagi oraz plakaty na budynkach i wyślą "grosz biedy" do ministra sprawiedliwości - tak będzie w czwartek wyglądał protest pracowników sądowych. Niemal w całym kraju protokolanci, asystenci sędziów, sekretarze, kuratorzy, czy woźni sądowi organizują akcję protestacyjną.

W ten sposób chcą walczyć o podwyżki pensji. - Wszyscy pracownicy sądów będą ubrani na czarno i będą mieli przypięte plakietki z informacją o proteście. Masowo wysyłamy również listy protestacyjne do ministra sprawiedliwości z naszymi postulatami oraz przyklejonym jednym groszem, który ma symbolizować naszą biedę - mówi Katarzyna Bielarz ze Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP.

W większości sądów protest nie powinien mieć wpływu na zaplanowane rozprawy. Jednak w niektórych miastach trzeba przygotować się na utrudnienia. Na przykład w Tarnowie, prawie wszyscy pracownicy wzięli urlopy wypoczynkowe lub dzień wolny na żądanie. - Odbędą się tylko dwie rozprawy, które muszą, a tak będziemy mieli do czynienia z paraliżem pracy sądu - dodaje Katarzyna Bielarz.

W sądach oprócz sędziów jest zatrudnionych około 35 tysięcy pracowników, którzy nie mieli podwyżki od 2010 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w sądach. Koniec z przekłamaniami Zdaniem resortu sprawiedliwości zapewni to wierne utrwalenie przebiegu czynności procesowych, umożliwiając gruntowną ich ocenę - bez zniekształceń i przekłamań zdarzających się w wersji pisemnej.
Reforma Gowina cofnięta? Grabarczyk decyduje Na początku zeszłego roku 79 najmniejszych sądów rejonowych zostało zniesionych i przekształconych w wydziały zamiejscowe innych, większych, najczęściej sąsiednich.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz