Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prostesty na Ukrainie. Majdan prześladowany?

0
Podziel się:

Milicja nie jest w stanie znaleźć sprawców tych przestępstw. Administracja Prezydenta zignorowała dzisiejszą pikietę.

Prostesty na Ukrainie. Majdan prześladowany?
(PAP/EPA)

Ukraińscy działacze organizujący antyrządowe protesty poza Kijowem skarżą się na prześladowania. Ich samochody są niszczone, a biura dewastowane przez nieznanych sprawców.

Kilkadziesiąt osób przyszło z Majdanu przed siedzibę Administracji Prezydenta, aby pokazać zdjęcia ze zniszczonym mieniem. Jeden z uczestników pikiety Ołeksij Czornyj przyniósł część karoserii samochodu prozachodniego działacza, która została niemal całkowicie zniszczona. W całym kraju było 10 takich przypadków.

Na kłopoty skarży się także Wiktoria Czerewko z charkowskiego oddziału Sojuszu Demokratycznego.

W nocy spalono bus należący do tej partii, w biurze rozbito okna i wymalowano ściany budynku obraźliwymi napisami. Ostatnio ktoś odkręcił śruby w samochodzie jednego z opozycjonistów z Charkowa, prawdopodobnie licząc na to, że dojdzie do wypadku.

Aktywiści wiążą te fakty z prowadzoną przez siebie działalnością polityczną i nazywają panujący na Ukrainie ustrój tituszkokratią - od słowa tituszko oznaczającego chuligana na usługach rządzących.

Milicja nie jest w stanie znaleźć sprawców tych przestępstw. Administracja Prezydenta zignorowała dzisiejszą pikietę.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/m292125.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/protesty;na;ukrainie;janukowycz;chce;do;unii;europejskiej,52,0,1439796.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Janukowycz chce okrągłego stołu na Ukrainie Dla części opozycji _ okrągłe stoły to komedie _. Chcą, by władze najpierw spełniły ich warunki. Jednym z nich jest ustąpienie obecnego rządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m94074.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/partia;regionow;konczy;akcje;poparcia;dla;janukowycza,150,0,1447318.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Koniec z Antymajdanem. Wracają do domu Akcja miała pokazać, że społeczeństwo akceptuje jego decyzję o odmowie podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/m292567.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/na;majdanie;niepodleglosci;ogloszono;powstanie;nowego;ruchu,97,0,1447265.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kliczko nie chce czekać. "Będziemy walczyć!" Na Majdanie Niepodległości ogłoszono powstanie ruchu o nazwie "Ogólnonarodowe Zjednoczenie Majdan".
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)