Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Propalestyńskie demonstracje w Paryżu i Londynie

0
Podziel się

Demonstranci skandowali: Jesteśmy wszyscy Palestyńczykami, Palestyna żyje, Palestyna zwycięży.

Propalestyńskie demonstracje w Paryżu i Londynie
(PAP/EPA)
bDZZZjmd

Tysiące propalestyńskich demonstrantów protestowało w Paryżu i Londynie (na zdjęciu) przeciwko bombardowaniu przez armię izraelską Strefy Gazy, domagając się też zniesienia blokady tego terytorium. Demonstracje odbyły się też w Lille, Lyonie, Marsylii i Strasburgu.

Choć władze w Paryżu zakazały demonstracji, w centrum miasta zebrały się tłumy i doszło do starć z policją, która w odpowiedzi na lecące w jej stronę kamienie i butelki użyła gazu łzawiącego.

Demonstranci skandowali: _ Jesteśmy wszyscy Palestyńczykami _, _ Palestyna żyje, Palestyna zwycięży _.

bDZZZjmf

W Londynie propalestyńską demonstrację, w której uczestniczyły tysiące ludzi, zorganizowało w pobliżu siedziby premiera na Downing Street siedem stowarzyszeń. Potem pochód przemaszerował pod ambasadę Izraela w dzielnicy Kensington.

Według organizacji _ Kampania Solidarności z Palestyńczykami _ _ dziesiątki tysięcy osób _ domagały się w czasie demonstracji w Londynie _ pokoju, sprawiedliwości i wolnej Palestyny _.

Szefowa tej organizacji Sarah Colborne powiedziała, że _ dzisiejsza demonstracja daje Brytyjczykom możliwość zademonstrowania sprzeciwu wobec okupacji ziem palestyńskich, która powinna natychmiast się skończyć _.

Według palestyńskich służb medycznych, w atakach izraelskich na Strefę Gazy zginęło co najmniej 41 Palestyńczyków. Łącznie w ciągu 12 dni ofensywy izraelskiej zginęło 337 Palestyńczyków, a 2385 zostało rannych.

bDZZZjml

Komando palestyńskie, które przedostało się z Gazy na terytorium Izraela przez tunel, zabiło dwóch izraelskich żołnierzy - podała armia. Łącznie od rozpoczęcia w czwartek przez Izrael ofensywy lądowej zginęło łącznie trzech izraelskich żołnierzy. Jak poinformowała izraelska policja, w wyniku ostrzału rakietowego z Gazy zginął również izraelski cywil. Tym samy bilans ofiar cywilnych wynosi od 8 lipca dwie osoby.

Czytaj więcej w Money.pl
Pierwsze bezpośrednie starcie walczących w Gazie Grupa bojowników Hamasu prawdopodobnie przedostała się na teren Izraela przez podziemny tunel. Po wyjściu z niego islamiści zaczęli strzelać do znajdujących się w pobliżu izraelskich żołnierzy.
Koniec rozejmu. Izrael bombarduje Strefę Gazy W ciągu 10 dni zginęło ponad 230 osób, a 1700 zostało rannych.
Armia Izraela bombarduje Strefę Gazy. Hamas odpowiedział rakietami Silny ostrzał artyleryjski trwał całą noc. Zginęło 20 Palestyńczyków i izraelski żołnierz.
bDZZZjmG
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)