Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące kampanii Rafała Dutkiewicza

CBA przekazało informacje dotyczące nieprawidłowości finansowych, do których miało dojść w czasie kampanii wyborczej w 2011 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wrocławska prokuratura wszczęła - na podstawie informacji przekazanych przez CBA - śledztwo dotyczące nieprawidłowości finansowych, do których miało dojść w czasie kampanii wyborczej 2011 r. komitetu Rafała Dutkiewicza, prezydenta Wrocławia.

Informację o wszczęciu śledztwo potwierdziła Małgorzata Klaus, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Pełnomocnik wyborczy komitetu Dutkiewicza Jarosław Krauze powiedział, że komitet nie ma sobie nic do zarzucenia, bowiem w terminie złożył sprawozdanie finansowe do Państwowej Komisji Wyborczej, która nie miała żadnych zastrzeżeń. _ Jeśli ktoś złamał prawo, to na pewno nie my _ - powiedział Krauze. Krauze nie wie czego może dotyczyć śledztwo prokuratury i o jakie nieprawidłowości może chodzić.

W 2011 r. Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza chciał wprowadzić do Senatu siedmiu kandydatów z Wrocławia i Dolnego Śląska. Ostatecznie do Senatu dostał się jedynie Jarosław Obremski, wtedy wiceprezydent Wrocławia.

Pierwszy raz informacje na temat nieprawidłowości przy kampanii wyborczej Krauze dementował kilka dni temu w związku z wypowiedziami Tomasza Góralskiego, prezesa firmy Dynamicon, który informował media, że brał udział w finansowaniu kampanii komitetu wyborczego Dutkiewicza i m.in. opłacił dystrybucję ulotek wyborczych kilku kandydatów, którzy z listy prezydenta Wrocławia startowali do Senatu.

I wtedy, i dziś, Krauze zaprzeczył jakoby firma Dynamicon wykonywała prace na rzecz komitetu Dutkiewicza. _ Niczego nie zlecaliśmy tej firmie _ - powiedział Krauze. Dodał, że nie zna Góralskiego, a nawet nigdy go nie spotkał.

Rzeczniczka prasowa wrocławskiej Prokuratury Okręgowej zaznaczyła, że śledztwo wszczęto na podstawie informacji przekazanych przez CBA, a nie informacji od firmy Dynamicon.

O problemach z firmą Dynamicon Dutkiewicz pierwsze raz poinformował media 2 października przy okazji odwołania wiceprezydenta Michała Janickiego z funkcji swojego zastępcy. Jako główny powód swojej decyzji podał brak nadzoru nad rozliczeniami dwóch imprez na Stadionie Miejskim. Chodzi o koncert zespołu Queen z 7 lipca i turniej piłkarski Polish Masters, który miał miejsce w dniach 21-22 lipca. Według Dutkiewicza dwie firmy, które na zlecenie miasta przygotowywały imprezy, do tej pory nie rozliczyły się z 14 mln zł, przekazanych im przez miasto.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak Wrocław zawojował Polskę. Czy Dutkiewicz zostawi to miasto? Rafał Dutkiewicz ujawnia plany na najbliższe lata. Co będzie jego trampoliną do walki o więcej niż fotel prezydenta Wrocławia.
Spowiedź Dutkiewicza: Rostowski robi błędy W rozmowie z Money.pl prezydent Wrocławia ostro atakuje ministra finansów i ujawnia kulisy konfliktu ze Schetyną.
Tagi: jarosław wojciech obremski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz