Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
immunitet poselski
24.06.2013 17:34

Prokuratura chce pozbawienia immunitetu byłego szefa MSW

Bułgarski prokurator naczelny Sotir Cacarow zwrócił się dziś do parlamentu o pozbawienie immunitetu byłego szefa MSW, obecnego posła Cwetana Cwetanowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Bułgarski prokurator naczelny Sotir Cacarow zwrócił się dziś do parlamentu o pozbawienie immunitetu byłego szefa MSW, obecnego posła Cwetana Cwetanowa w związku z kolejnym dochodzeniem prowadzonym przez prokuraturę.

Cwetanow już raz został pozbawiony immunitetu w związku z zarzutami niedostatecznej kontroli nad podległymi mu służbami przy stosowaniu przez nie podsłuchów. Dwa tygodnie temu prokuratura postawiła go w stan oskarżenia.

Nowy wniosek dotyczy prowadzonego dochodzenia przeciw byłemu szefowi służby do walki z przestępczością zorganizowaną Stanimirowi Fłorowowi. Fłorowa usunięto w kwietniu pod zarzutem korupcji. Według prokuratury Cwetanow nie zezwolił na stosowanie podsłuchu w 2009 r., kiedy ta korupcyjna sprawa po raz pierwszy była obiektem zainteresowania prokuratury, a później umorzona.

Po opublikowaniu komunikatu prokuratury o kolejnym wniosku Cwetanow oświadczył, że tak samo jak poprzednim razem sam rezygnuje z immunitetu, co oznacza, że do głosowania w parlamencie nie dojdzie.

Jednocześnie w minionym tygodniu prokurator naczelny zlecił nową rewizję majątku Cwetanowa. W związku z publikacjami w mediach o tym, że pod koniec minionej dekady Cwetanow w krótkim czasie nabył sześć nieruchomości, dokonano już takiej rewizji w 2011 roku, lecz obejmowała ona tylko 5 lat wstecz. Obecnie prokuratura i krajowy urząd podatkowy mają przeprowadzić pełną rewizję.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd wycofał się z decyzji, ale protestujący nie Już 10 dzień trwają w Bułgarii protesty przeciw koalicyjnemu rządowi Płamena Oreszarskiego, wywołane przez serię kontrowersyjnych decyzji personalnych.
Nie chcą korupcji władz. Więc protestują To już ósmy dzień protestów w Bułgarii przeciw korupcji klasy politycznej. Protestujący domagają się dymisji rządu.
Groźne starcia podczas demonstracji w Sofii Osiem osób, w tym poseł nacjonalistycznej partii Ataka, zostało rannych podczas demonstracji
Tagi: immunitet poselski, bułgaria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz