Notowania

katastrofa
20.05.2010 07:39

Prokurator generalny za ujawniniem rozmów pilotów TU-154

Poza elementami dramatycznymi i intymnymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

*Andrzej Seremet przewiduje, że w najbliższych dniach Rosjanie powinni wysłać nam pierwszą część materiału dowodowego, jaki zebrali w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem. *

Prokurator generalny w rozmowie z dziennikiem _ Polska _ podkreśla, że opinia publiczna jest na bieżąco informowana o wynikach śledztwa. _ - Oczywiście materiały objęte tajemnicą muszą pozostać tajne _ - dodaje Andrzej Seremet. Wyjaśnia, że prokurator nie może publicznie zdradzać też na przykład szczegółów planowanych przesłuchań świadków.
_ _

_ - Jest jeszcze dość delikatna kwestia zapisów czarnych skrzynek _ - mówi prokurator generalny. Ujawnia, że jeden z prokuratorów uczestniczył w ich odsłuchu na terenie Rosji i jeśli nie wszystkich, to poważną część rozmów prowadzonych w kabinie pilotów zna.

_ - Polska prokuratura w momencie, kiedy otrzyma od rosyjskiej prokuratury czarne skrzynki wraz ze stenogramami, podejmie decyzję co do ich upublicznienia _ - zapowiada Andrzej Seremet. Dodaje, że on sam nie zna jeszcze zapisów czarnych skrzynek.

_ - Ja nie nadzoruję tego śledztwa. Mogę od szefa prokuratury wojskowej oczekiwać informacji o jego postępie, ale w akta nie patrzę _ - mówi prokurator generalny. - _ Trzymam na wodzy ludzką ciekawość _ - dodaje.

Andrzej Seremet mówi też, że nie miałby nic przeciwko przeciwko ujawnieniu rozmów pilotów tuż przed katastrofą, _ poza elementami dramatycznymi, intymnymi _. Jego zdaniem jednak, zanim stenogramy czy czarne skrzynki dotrą do Polski, wcześniej ujawni je Międzynarodowa Komisja Lotnicza działająca w Rosji.

Tagi: katastrofa, smoleńsk, tu-54, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz