Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prokurator chce 12 lat więzienia za Nanghar Khel

0
Podziel się:

Zakończył się proces w sprawie ostrzelania przez polskich żołnierzy afgańskiej wioski. W 2007 roku zginęło tam 6 cywilów.

Prokurator chce 12 lat więzienia za Nanghar Khel
(MON/isaf.wp.mil.pl)

Przed Wojskowym Sądem Okręgowym w Warszawie dobiegł końca proces oskarżonych w tej sprawie. W wyniku ostrzelania przez polskich żołnierzy afgańskiej wioski. W 2007 roku zginęło tam 6 cywilów.

[Aktualizacja: 14:37]

Oskarżeni czekają teraz na wyrok. Prokurator płk Jakub Mytych żąda dla nich od 5 do 12 lat więzienia. Według niego złamali oni polskie prawo i konwencje międzynarodowe.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PROKURATORA:

Mytycha twierdzi, że oskarżeni wiedzieli, że w wyniku ostrzału będą ofiary śmiertelne. Żołnierze są niewinni- podkreśla Piotr Dewiński, adwokat jednego z oskarżonych. - _ Skutek nie był zamierzony i ta tragedia w postaci śmierci osób cywilnych była przypadkowa, niezamierzona, niezawiniona, nieprzewidywalna i nieprzewidziana _ - mówi adwokat.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PIOTRA DEWIŃSKIEGO:

(Źródło: IAR)

Adwokat Piotr Dewiński dodaje, że materiał dowodowy jest niepełny. - _ Sąd już zwracał uwagę prokuraturze, że materiał dowodowy jest niepełny i że należy go uzupełnić. Prokuratura odpowiedziała, że takiej potrzeby nie widzi. Decydujące słowo oczywiście należy do sądu _ - mówi Dewiński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ADWOKATA:

(Źródło: IAR)

W listopadzie 2007 roku Sąd Garnizonowy w Poznaniu zdecydował o aresztowaniu siedmiu żołnierzy. W czerwcu 2008 roku wszyscy oskarżeni wyszli na wolność. Obrona twierdzi, że jedną z przyczyn tragedii była wadliwa broń i amunicja.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t87237.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/klich;spelniony;teraz;chce;do;senatu,9,0,837385.html) Klich spełniony. Teraz chce do Senatu - _ W Sejmie jest głośniej, w Senacie jest ciszej, ale w jednej i w drugiej izbie stanowi się prawo, a stanowienie prawa według mnie to jest to, co jest najważniejsze dla kraju _ - mówi minister obrony narodowej Bogdan Klich
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/78/100174_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-na-serio/amunicja-zamiast-baterii-armia-usa-przechodzi-na-energie-sloneczna,0,832448.html) Amunicja zamiast baterii. Armia USA przechodzi na energię słoneczną Dzisiaj każdy żołnierz Marines musi nosić aż 45,5 kilogramów wyposażenia, z czego około 10 kilogramów to baterie. Dzięki "zielonej technologii" ma się to zmienić, a wojsko USA ma zwiększyć siłę uderzeniową oraz mobilność.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t98707.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polscy;zolnierze;ranni;w;afganistanie,185,0,826809.html) Polscy żołnierze ranni w Afganistanie Do strzelaniny z rebeliantami doszło w centralnej części prowincji Ghazni w dystrykcie Qarabagh.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)