Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Projekt uchwały PiS przeciwko ubóstwu i wykluczeniu już w Sejmie

0
Podziel się:

"Pakt Socjalny Bliżej Ludzi" zawiera szereg kontrowersyjnych postulatów.

Projekt uchwały PiS przeciwko ubóstwu i wykluczeniu już w Sejmie
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEKAhnsR

Propozycja PiS zobowiązuje posłów m.in. do cofnięcia reformy emerytalnej i pomocy dla najbiedniejszych rodzin.

_ Ubóstwo i wykluczenie, będące dziś bardzo istotnym zagrożeniem dla rozwoju oraz przyszłości Polski i Polaków, wymaga od organów władzy ustawodawczej oraz wykonawczej, a także jednostek samorządu terytorialnego, podjęcia konkretnych działań, które będą skutecznie zapobiegać tym zjawiskom _ - czytamy w projekcie uchwały, który został już złożony w Sejmie.

Projekt zobowiązuje władze RP do _ cofnięcia przepisów, na podstawie których do 67. roku życia wydłużono wiek emerytalny _.

bEKAhnsT

PiS chciałby także wprowadzenia zwolnień _ z opłacania podatku dochodowego od osób fizycznych wszystkich osób pobierających świadczenia z systemu zabezpieczenia społecznego - renty inwalidzkie, renty rodzinne oraz emerytury, zasiłki, świadczenia przedemerytalne - w kwocie mniejszej niż 1200 zł miesięcznie _.

Sejm - zgodnie z projektem uchwały - miałby przygotować zmiany _ w zasadach refundacji leków, w taki sposób, aby cena leku refundowanego w aptece była, niezależnie od jego ceny rynkowej, jednakowa i oscylowała ok. 8-9 złotych _.

Posłowie mieliby także stworzyć warunki _ do stopniowego podnoszenia dochodów rodzin do kwoty gwarantowanego dochodu na poziomie minimum socjalnego - w 2013 roku wynoszącego w rodzinie trzyosobowej 927 złotych _.

Według klubu PiS należy też wprowadzić rozwiązania gwarantujące _ odstąpienie od zatrudnienia na umowach tzw. "śmieciowych" pracowników we wszystkich instytucjach publicznych w Polsce i zastąpienie wysokich niestandardowych form zatrudnienia - zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę _.

bEKAhnsZ

Zgodnie z projektem uchwały w 2015 roku wszystkie dzieci i młodzież objęte obowiązkiem szkolnym miałaby zapewnioną opiekę medyczną i stomatologiczną finansowaną ze środków publicznych.

Złożenie projektu uchwały zapowiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak mówił, chciał o nim rozmawiać także na wspólnym posiedzeniu klubów PiS i Sprawiedliwej Polski, na który zaprosił premier Ewę Kopacz. Posiedzenie klubów miałoby się odbyć w środę, po porannych głosowaniach.

Czytaj więcej w Money.pl
Kopacz usiądzie do stołu z każdym. Nawet z Kaczyńskim Szef PiS natomiast zastanawia się _ o co w tym wszystkim chodzi _.
Będzie walka na debaty między PiS i PSL? PiS wezwał ministra Marka Sawickiego do debaty na temat problemów polskiego rolnictwa. Ludowcy rewanżują się propozycją aż czterech debat.
"Związki PiS ze SKOK-ami?" Prezes na to... Były premier odniósł się w ten sposób do informacji o zatrzymaniu dwóch członków zarządu SKOK-u Wołomin.
bEKAhntu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)