Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Program "Maluch" także dla uniwersytetów. Będą żłobki dla studentów.

0
Podziel się:

Uczelnie wyższe będą mogły korzystać z programu "Maluch".

Program "Maluch" także dla uniwersytetów. Będą żłobki dla studentów.
(KPRM / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bEKpdjMB

Miejsca dla dzieci powstaną nie tylko w firmach, ale i na wyższych uczelniach. Ewa Kopacz właśnie ogłosiła, że dokona odpowiednich zmian w prawie.

Uczelnie wyższe będą mogły korzystać z programu _ Maluch _. Premier Ewa Kopacz podczas spotkania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego ogłosiła uruchomienie kolejnego narzędzia w ramach polityki prorodzinnej.

Na zmodyfikowany program _ Maluch _ są już przeznaczone dodatkowe pieniądze poinformowała Kopacz. 50 milionów zostało przeznaczonych na modyfikację programu, za te pieniądze będą budowane żłobki na uczelniach wyjaśniła premier. Ewa Kopacz zaapelowała do rektorów, żeby występowali o pieniądze i tworzyli odpowiednie programy.

bEKpdjMD

Polityka prorodzinna rządu ma zatrzymać młodych ludzi w kraju, skłonić ich do budowania przyszłości w Polsce, a nie za granicą dodaje Kopacz. Są pożyczki bezzwrotne , ale także nisko oprocentowane kredyty - 75 tys. złotych. Premier przypomniała, że to są formy wsparcia dla tych, którzy chcą otwierać własne firmy.

Z programu _ Maluch _ teraz będą mogli korzystać nie tylko studenci, ale także pracownicy naukowi i inni zatrudnieni na uczelni. Program _ Maluch _ realizowany jest od 2011 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Kiedyś z Kaczyńskim od dziś z Kopacz Jeden z czołowych polityków PiS i doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego został ministrem w rządzie PO-PSL.
Niemieckie przepisy uderzą w nasz transport, a związkowcy się cieszą Polska apeluje, by strona niemiecka nie egzekwowała wprowadzonego tam prawa.
bEKpdjNe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)