Notowania

pogoda w polsce
17.12.2012 16:05

Prognoza pogody na najbliższe dni. Bez dobrych wiadomości

W najbliższych dni pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Wieczorem, w nocy i nad ranem, będzie zimno, mokro i ślisko - informuje Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Dyżurny synoptyk Instytutu Maria Waliniowska wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że w całym kraju będzie padało. W nocy na zachodzie Polski deszczu, na północnym wschodzie i wschodzie śniegu, a na pozostałym obszarze kraju deszczu ze śniegiem.

W pasie od Pomorza Gdańskiego, przez Kujawy, po Małopolskę i Podkarpacie możliwe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. W rejonach górskich okresami opady śniegu. Z kolei na zachodzie kraju mogą występować gęste mgły ograniczające widzialność od 200 metrów do 2 kilometrów.

Maria Waliniowska dodaje, że będzie zimno: temperatura minimalna od -9°C na północnym wschodzie kraju do -1°C, 1°C w centrum i na zachodzie, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C.

Pogoda nie będzie też sprzymierzeńcem narciarzy, tłumaczy Maria Waliniowska, ponieważ w najbliższym czasie nie będzie zbyt obficie padać śnieg. Waliniowska podkreśla, że w związku z możliwością występowania na drogach gołoledzi warunki do jazdy samochodem będą bardzo trudne.

Tagi: pogoda w polsce, zima, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz