Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prof. Jan Hartman usunięty z Twojego Ruchu

0
Podziel się:

To nie koniec kłopotów filozofa.

Prof. Jan Hartman usunięty z Twojego Ruchu
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Prof. Jan Hartman został wykreślony z rejestru członków Twojego Ruchu. Powodem jego publikacja dot. kazirodztwa - poinformowało biuro prasowe TR.

[Aktualizacja 23:20]

Jak napisano w komunikacie, kontrowersyjny wpis Hartmana na blogu tygodnika _ Polityka _ _ w odczuciu Zarządu Krajowego Twojego Ruchu oraz opinii publicznej narusza wizerunek i dobre imię partii, co stanowi rażące naruszenie statutu Twojego Ruchu _.

Prof. Hartman powiedział, że nie spodziewał się takiej decyzji. _ - Spodziewałem się postawienia mnie przed sądem koleżeńskim i tam spodziewałem się wygrać. Absolutnie nie czuję się winny _ - mówił.

Podkreślił, że Twój Ruch to nadal jest jego partia. _ - Ja ją współzakładałem i nie będę o niej źle mówił, bo to byłoby nieelegancko. Dostałem od swoich własnych kolegów po głowie, co jest dla mnie niezwykle przykre, ponieważ czuję się emocjonalnie związany z tymi osobami, które mnie wyrzuciły. Sam wielokrotnie broniłem Janusza Palikota (lidera partii), byłem wobec niego lojalny i koleżeński _ - zaznaczył.

W niedzielę na swoim blogu w tygodniku _ Polityka _ prof. Hartman napisał, że chce dyskusji o związkach kazirodczych. Nawiązując do propozycji niemieckiej Rady Etyki, by odstąpić od karania kontaktów seksualnych między dorosłym rodzeństwem, ocenił, że upada właśnie najsilniejsze tabu ziemskiego globu.

_ Nie mówię, że jestem za legalizacją związków kazirodczych. Twierdzę tylko, że warto rozpocząć dyskusję na ten temat _ - podkreślał Hartman. Pisał też: _ Jeśli udaje się powiązać harmonijnie miłość macierzyńską albo bratersko-siostrzaną z miłością erotyczną, to osiąga się nową, wyższą jakość miłości i związku _.

Kontrowersyjny wpis został potem skasowany.

Prof. Jan Hartman, filozof i bioetyk, jest kierownikiem Zakładu Filozofii i Bioetyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uniwersytet Jagielloński odciął się od słów Hartmana i zapowiedział skierowanie sprawy do rzecznika dyscyplinarnego uniwersytetu. _ Zdaniem władz Uniwersytetu, wypowiedź ta godzi w dobro, społeczny status i godność wykonywanego zawodu nauczyciela akademickiego _ - czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej uczelni.

Czytaj więcej w Money.pl
Hartman: Ideologia gender to wymysł Kościoła Nie istnieje żadna ideologia gender - napisali w liście otwartym Prawda nas wyzwoli politycy Twojego Ruchu.
"To już koniec partii Palikota" Wczoraj Klub Poselski Twojego Ruchu opuściło 12 posłów. Jeśli odejdzie ktoś jeszcze, Janusz Palikot straci swoją reprezentację w Sejmie. Jaka będzie jego przyszłość?
Niemcy zalegalizują kazirodztwo? Etycy za Niemieccy etycy zaznaczają jednak, że zmiana przepisów miałaby obowiązywać jedynie osoby, które nie dostały ze sobą i nie są biologicznym rodzeństwem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)