Notowania

usa
13.07.2013 07:22

Proces zamachowca musi być powtórzony

Sąd apelacyjny w Bośni i Hercegowinie uchylił karę 18 lat więzienia wymierzoną islamskiemu radykałowi za ostrzelanie w 2011 roku z broni automatycznej ambasady USA w Sarajewie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sąd apelacyjny w Bośni i Hercegowinie uchylił karę 18 lat więzienia wymierzoną islamskiemu radykałowi za ostrzelanie w 2011 roku z broni automatycznej ambasady USA w Sarajewie i zarządził powtórzenie procesu.

Pochodzący z Serbii 24-letni Mevlid Jaszarević został w grudniu zeszłego roku skazany za ten atak, w którym ciężko ranny został policjant. Odżyły wtedy obawy przed radykalizmem islamskim na niestabilnych, zubożałych Bałkanach Zachodnich.

Sąd apelacyjny uznał, że podczas procesu Jaszarevicia doszło do _ istotnych naruszeń _ prawa do obrony, zasad uczciwego procesu oraz procedury karnej. Nie podano, o jakie konkretnie naruszenia chodziło.

W nagraniu wideo, znalezionym po ataku, Jaszarević mówił, że zaplanował atak na ambasadę USA w odwecie za amerykańskie wojny _ przeciwko islamowi i muzułmanom na całym świecie _.

Czytaj więcej w Money.pl
20 skazanych za atak na ambasadę USA Tunezyjski sąd orzekł dla nich wyroki dwóch lat więzienia w zawieszaniu. Chodzi o ubiegłoroczny atak na placówkę w Tunisie.
Planowali zamach, dziś usłyszeli wyrok Według prokuratury skazani - Ahmad Mohammad Abolfathi i Sajed Masnsdur Musawi - są członkami elitarnej irańskiej Gwardii Rewolucyjnej. Zatrzymano ich w Kenii w czerwcu 2012 roku.
Planowali zamachy poza Bostonem? Młodzi mężczyźni podejrzani o dokonanie zamachów w Bostonie, mogli planować także inne ataki - pisze New York Times, powołując się na władze.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz