Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tymoszenko
14.08.2012 12:00

Proces Tymoszenko znów odroczony. Po raz szósty

Charkowski sąd po raz szósty, tym razem do 11 września, odłożył rozpatrywanie sprawy dotyczącej nadużyć, jakich miała się dopuścić Julia Tymoszenko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

*Charkowski sąd po raz szósty, tym razem do 11 września, odłożył rozpatrywanie sprawy dotyczącej nadużyć, jakich miała się dopuścić Julia Tymoszenko w latach 90, gdy kierowała firmą Zjednoczone Systemy Energetyczne. *

Sędziowie chcą, aby była premier pisemnie zgodziła się na udział w posiedzeniu za pośrednictwem kamer wideo.

Julia Tymoszenko odmawia osobistego udziału w posiedzeniach sądowych ze względu na stan zdrowia. Nie zgadza się także na zorganizowanie połączenia wideo między szpitalem, gdzie przebywa a sądem. Jeszcze 2 tygodnie argumentowała ona, że uniemożliwia to konsultowanie się z adwokatami w czasie posiedzenia. Mimo to sąd postanowił poprosić oskarżoną o zgodę drugi raz. Dyrekcja kliniki, w której przebywa była premier pokazała już salę przygotowaną do rozmów wideo.

Obrońcy chcą, aby sprawę rozpatrywać dopiero po tym, gdy oskarżona w pełni wyzdrowieje. Pracujący w Charkowie niemieccy lekarze oceniają, że potrzeba na to jeszcze około 6 tygodni. Ukraińscy specjaliści twierdzą, że była premier jest na tyle zdrowa, że może brać udział w posiedzeniach sądu.

Prokuratura oskarża Julię Tymoszenko o to, że kierowana przez nią w latach 90. firma Zjednoczone Systemy Energetyczne spowodowała straty budżetu państwa w wysokości niemal 4 milionów dolarów, a sama oskarżona unikała płacenia podatków w wysokości 681 tysięcy hrywien, czyli - według dzisiejszego kursu - 85 tysięcy dolarów.

Tagi: tymoszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz