Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Proces Nawalnego. Opozycjoniście grozi 6 lat łagru

0
Podziel się:

6 lat łagru grozi rosyjskiemu opozycjoniście Aleksiejowi Nawalnemu. Takiej kary zażądał dla niego prokurator. Znany bloger usłyszy wyrok 18 lipca.

Proces Nawalnego. Opozycjoniście grozi 6 lat łagru
(PAP/EPA)

Proces Nawalnego odbywa się przed sądem w Kirowie. Opozycjonista jest oskarżony o działanie na szkodę miejscowego przedsiębiorstwa Kirowles. Dodatkowo Komitet Śledczy zarzuca blogerowi składanie nieprawdziwych oświadczeń.

- _ Pan Nawalny podał nieprawdziwe dane co do rzekomej praktyki adwokackiej, twierdząc że był doradcą prawnym w firmie, którą sam kierował _ - poinformował rzecznik Komitetu Władimir Markin.

Prokurator żądając 6 lat łagru dla Nawalnego podkreślał, że naraził on państwowe przedsiębiorstwo na ogromne szkody finansowe. Sąd ogłosi wyrok 18 lipca. Już dziś opozycjonista nazywa proces sfingowanym, a ewentualny wyrok polityczną zemstą.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyrwie Moskwę z rąk Putina? Złożył wiosek Polityk stoi na czele wyłonionej w ubiegłym roku w internetowym głosowaniu Rady Koordynacyjnej Opozycji, która wypracowuje strategię dla przeciwników politycznych prezydenta i w której reprezentowana jest również Republikańska Partia Rosji-Parnas.
Poskarżył się na Rosję w Strasburgu. Powód? Opozycjonista Aleksiej Nawalny odwołał się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu od orzeczenia sądu w Moskwie.
Protestował przeciwko Putinowi. Odpowie za... Proces rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, oskarżonego o spowodowanie strat materialnych w jednej ze spółek w obwodzie kirowskim, rozpocznie się 17 kwietnia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)