Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Proces Musharrafa ponownie przełożony. Bomba na trasie przejazdu

0
Podziel się:

Proces byłego prezydenta Pakistanu Perveza Musharrafa został ponownie przełożony, gdyż na trasie jego przejazdu do sądu w Islamabadzie znaleziono materiał wybuchowy.

Proces Musharrafa ponownie przełożony. Bomba na trasie przejazdu
(Polaris/East News)

Proces byłego wojskowego dyktatora, a następnie prezydenta Pakistanu Perveza Musharrafa został dziś ponownie przełożony, gdyż na zaplanowanej trasie jego przejazdu do sądu w Islamabadzie znaleziono materiał wybuchowy - poinformowali adwokaci oskarżonego.

W związku z tym sąd przesunął rozprawę na następny dzień, odrzucając jednocześnie wniosek o kontynuowanie postępowania pod nieobecność Musharrafa. _ Jutro musi on za wszelką cenę pojawić się przed sądem _ - powiedział sędzia Faisal Arab.

To kolejna zwłoka w procesie oskarżonego o zdradę stanu 70-letniego Musharrafa. Już na samym początku postępowania, w ubiegłym tygodniu, odczytanie zarzutów trzeba było opóźnić o jeden dzień, gdyż na trasie przejazdu konwoju z byłym prezydentem także wykryto materiał wybuchowy.

Do procesu doszło z inicjatywy obecnego premiera Nawaza Sharifa, którego w 1999 roku obalił wojskowy zamach, kierowany przez Musharrafa, ówczesnego naczelnego dowódcę armii pakistańskiej. W 2008 roku Musharraf zrezygnował z urzędu prezydenta i udał się na emigrację, z której wrócił w ubiegłym roku. Wkrótce potem wszczęto przeciw niemu postępowanie karne z tytułu ogłoszenia w 2007 roku stanu wyjątkowego, co uznano za akt zdrady stanu. Teoretycznie Musharrafowi grozi nawet kara śmierci.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach na ministra. Bomba w motocyklu Samochód ministra Javeda Naghori zaparkowany był w pobliżu boiska piłkarskiego, gdzie odbywał się mecz. Bomba, która była ukryta w motocyklu, eksplodowała po meczu, kiedy oficjel opuszczał imprezę.
Mała Madzia została zabita na imprezie? Przed Sądem Okręgowym w Katowicach trwa rozprawa przeciwko Katarzynie W., oskarżonej o zabicie półrocznej córki.
Otruł 22 osoby. Przez kłótnię rodzinną Przestępstwa miał się dopuścić kucharz, a jego postępowanie miało być skutkiem sporu politycznego między dwiema blisko spokrewnionymi rodzinami.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)