Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Proces Kiszczaka. Sąd musi poczekać na opinię lekarzy

0
Podziel się:

Może uczestniczyć w procesie nie więcej niż przez 2 godziny dziennie.

Proces Kiszczaka. Sąd musi poczekać na opinię lekarzy
(Reporter Poland)

Nie rozpoczął się proces Czesława Kiszczaka. Sąd poczeka do 15 marca na opinię biegłych lekarzy. Mają oni orzec o możliwości uczestniczenia generała Kiszczaka w postępowaniu sądowym.

Wniosek o opinię lekarzy złożył adwokat Czesława Kiszczaka Grzegorz Majewski. We wniosku napisano, że ma problemy neurologiczne i problemy ze słuchem. Pełnomocnik górników z _ Wujka _ mecenas Maciej Bednarkiewicz wniósł, aby sprawę odroczyć do czasu wydania opinii przez lekarzy. Jak jednak argumentował, sam ma wrażenie, że stan zdrowia generała pozwala mu na uczestniczenie w procesie.

Podkreślał, że Czesław Kiszczak przyszedł na salę sądową sam, bez niczyjej pomocy i rozumiał pytania sądu. Mecenas wierzy, że lekarze nie wydadzą opinii uniemożliwiającej uczestniczenie Kiszczakowi w procesie, ale być może ograniczą to uczestnictwo do godziny. Obecnie, zgodnie z opinią biegłych lekarzy, Czesław Kiszczak może uczestniczyć w procesie nie więcej niż przez 2 godziny dziennie.

Prokurator Zbigniew Zięba zaznaczył, że prokuratura będzie chciała kontynuować proces, jeżeli nawet biegli lekarze wydadzą opinię o tym, że generał nie może uczestniczyć w procesie. Jak dodał, jeżeli biegli lekarze wydadzą taką opinię to prokuratura wniesie o przesłuchanie biegłych na rozprawie. Zaznaczył, że prokuratura chce zakończyć sprawę, która trwa już tyle lat.

Sędzia Anna Wielgolewska cofnęła też karę 5000 złotych nałożoną na adwokata Czesława Kiszczaka za niestawienie się wczoraj na sali rozpraw. Proces miał rozpocząć się wczoraj, ale adwokat generała Kiszczaka nie stawił się w sądzie. Wczoraj też sędzia Anna Wielgolewska poinformowała, że zespół biegłych lekarzy ma zbadać, czy Czesław Kiszczak może uczestniczyć w postępowaniu sądowym. We wniosku, który złożył wcześniej jego adwokat, napisano że ma problemy neurologiczne i problemy ze słuchem. Na pytania sądu generał odpowiadał wczoraj, że nie wie, co się dzieje i nic nie słyszy.

Były szef MSW Czesław Kiszczak oskarżony jest o przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników z kopalni Wujek w grudniu 1981 roku. Podczas ostatniego procesu Kiszczaka uniewinniono. Sąd apelacyjny zwrócił jednak sprawę do ponownego rozpoznania.

Czesław Kiszczak nie chciał rozmawiać z mediami.

Czytaj więcej o procesach w Money.pl
Najważniejsze, że mamy wyrok. A kara... Sąd Okręgowy w Warszawie uznał wczoraj, że stan wojenny w Polsce nielegalnie wprowadziła grupa przestępcza pod kierunkiem Wojciecha Jaruzelskiego.
Kiszczak niewinny. Graś niezadowolony Rzecznik rządu źle ocenia wczorajszą decyzję sądu, który uznał, że Czesław Kiszczak nie przyczynił się do śmierci dziewięciu górników w kopalni Wujek w 1981 roku.
Politycy rozczarowani uniewinnieniem Kiszczaka Zarówno przedstawiciele partii rządzącej, jak i opozycja, krytykują dzisiejszą decyzję sądu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)