Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Proces 19-latki oskarżonej o zbrodnię w afekcie

0
Podziel się:

Młodej kobiecie grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Proces 19-latki oskarżonej o zbrodnię w afekcie
(Keith Allison/Flickr)

Przed łódzkim sądem okręgowym rozpoczął się proces 19-latki oskarżonej o zabójstwo w afekcie 32-letniego mężczyzny. Według śledczych kobieta działała pod wpływem silnego wzburzenia, usprawiedliwionego okolicznościami; mężczyzna usiłował zmusić ją do odbycia stosunku płciowego.

Młodej kobiecie grozi kara od roku do 10 lat więzienia. Proces w tej sprawie - ze względu na jej charakter - toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Do tragicznych wydarzeń doszło w nocy z 27 na 28 marca 2014 r. w jednej z miejscowości w pobliżu Kutna. Wówczas to kierowca samochodu zauważył stojącą przy drodze Kutno-Płock, częściowo obnażoną, 18-letnią wówczas Alicję K. Na jej dłoniach i nogach widoczne były ślady krwi - nie posiadała widocznych urazów.

Jej zachowanie wskazywało, że była pod wpływem alkoholu. Prosiła o wezwanie pogotowia i policji. Świadek powiadomił pogotowie. Karetka przewiozła ją do szpitala - poziom alkoholu w jej organizmie wynosił 2,17 promila. Młoda kobieta opowiadała, że kogoś zabiła.

Na podstawie jej relacji w domu położonym w odległości około 200-300 metrów od miejsca, gdzie ją znaleziono, ujawniono obnażone zwłoki mieszkającego tam samotnie 32-latka. Na jego ciele były rany kłute klatki piersiowej i pleców, głowy i twarzy. Ustalono, że przyczyną śmierci mężczyzny była rozległa rana kłuta w okolicy mostka.

Po udzieleniu pomocy medycznej młoda kobieta została zatrzymana. Usłyszała zarzut zabójstwa. Wyjaśniła, że powodem agresji z jej strony był fakt, że mężczyzna usiłował nakłonić ją do odbycia stosunku płciowego. Nie znała go wcześniej.

Do jego domu przyjechała w noc zabójstwa. Zostawił ją tam mężczyzna - kierowca busa, który w Kutnie zaproponował, że podwiezie ją do domu. Po drodze zatrzymał się jednak w domu pokrzywdzonego, gdzie przebywali wspólnie w trójkę, a dziewczyna i gospodarz pili razem alkohol. Wieczorem kierowca busa odjechał, a oskarżona pod wpływem znacznej ilości alkoholu zasnęła.

Z jej relacji wynika, że kiedy się przebudziła, zauważyła stojącego przed nią 32-latka. Jego zachowanie młoda kobieta odebrała jako próbę zmuszenia do obcowania płciowego. Odmowa z jej strony skutkowała agresją napastnika. Oskarżona zdołała się wyrwać i chciała uciec z domu. W pewnym momencie chwyciła nóż leżący na stole i kilkukrotnie ugodziła nim pokrzywdzonego. Później uciekła z domu.

19-latka została poddana badaniu sądowo-psychiatrycznemu. Biegli nie dopatrzyli się podstaw do kwestionowania jej poczytalności.

Prokuratura na podstawie opinii biegłych, a także dokonanych ustaleń, uznała, że kobieta działała pod wpływem silnego wzburzenia, usprawiedliwionego agresywnym zachowaniem pokrzywdzonego. Zdaniem śledczych, w tym przypadku nie można było jednak uznać, że przekroczyła granice obrony koniecznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Mylnie skazany za zabójstwo. Nowy proces? Wniosek o wznowienie postępowania w sprawie zabójstwa Tomasza S. i skazania za ten czyn Jacka W. poparła Prokuratura Generalna.
Zabójstwo 4-letniego Kacpra. Koniec śledztwa Razem z matką dziecka Iwoną G. i jej partnerem Henrykiem D. na ławie oskarżonych zasiądzie matka mężczyzny Irena D. Została oskarżona o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad Kacprem i jego starszym bratem oraz nieudzielanie pomocy 4-latkowi.
Zabiła pięcioro dzieci? Chcą uniewinnienia Wyrok w pierwszej instancji, przed Sądem Okręgowym w Łomży, zapadł w maju. Zaskarżyły go obie strony.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)