Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyrok
26.02.2013 18:51

Próbował zabić lekarza. Teraz posiedzi 12 lat

Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał w mocy wyrok 12 lat więzienia dla Tomasza P. za usiłowanie zabójstwa słupskiego ginekologa Rafała I. Wyrok jest prawomocny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał w mocy wyrok 12 lat więzienia dla Tomasza P. za usiłowanie zabójstwa słupskiego ginekologa Rafała I. Wyrok jest prawomocny.

Apelację wniesioną przez obronę uznano za _ oczywiście bezzasadną _ - poinformowano PAP w sekretariacie gdańskiego SA.

39-letni obecnie Tomasz P. napadł na lekarza wieczorem 11 maja 2011 r., gdy ten wysiadał z samochodu i ciężko go pobił narzędziem przypominającym drewnianą pałkę. Skutkiem napaści był krwiak mózgu. Przez dwa tygodnie ginekolog był nieprzytomny. Przeszedł dwie operacje neurochirurgiczne. Stracił wzrok w prawym oku. Napastnik zniszczył mu również samochód.

Z ustaleń prokuratury wynika, że Tomasz P. pobił lekarza, bo był niezadowolony ze sposobu badania jego żony. Uważał, że badania te uwłaczają godności kobiety.

Tomasza P. zatrzymano dzień po napaści na lekarza. Początkowo prokuratura zarzucała mu spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi do 10 lat więzienia. W lipcu 2011 r., po tym, jak biegły patomorfolog ocenił w opinii, że obrażenia, których doznał I., mogły być śmiertelne, zarzut zmieniono na usiłowanie zabójstwa.

W śledztwie P. nie przyznał się do zarzutów i zeznał, że w czasie napaści na lekarza oglądał w domu telewizję. Zrobił sobie tylko krótką przerwę na wyprowadzenie psa i bieg po mieście.

Przed Sądem Okręgowym w Słupsku Tomasz P. stanął w maju ub.r. Jego proces toczył się z wyłączoną jawnością ze względu na ważny interes pokrzywdzonego, związany z wykonywaną przez niego praktyką lekarską.

Oskarżony nie był wcześniej karany. Biegli psychiatrzy orzekli, że w chwili napaści był poczytalny.

W październiku 2012 r. SO w Słupsku skazał go na 12 lat więzienia. Wyrok ten został utrzymany w mocy przez SA w Gdańsku. Wyrok jest prawomocny; przysługuje od niego kasacja.

Czytaj więcej w Money.pl
Odpowiedzą za 14 napadów na banki Posługując się bronią lub jej atrapami, pięciu mężczyzn skradło łącznie ponad 1,5 mln zł.
Jest wyrok dla wiceprezydenta miasta Według prokuratury Sztandera, jako prezes spółki, kupował towary i zamawiał usługi, ale nie płacił za nie.
Były właściciel Colloseum skazany Sąd Apelacyjny w Katowicach skazał Józefa Jędrucha na więzienie i zobowiązał go też do naprawienia szkody w wysokości 54 mln zł.
Tagi: wyrok, sąd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz