Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Proboszcz skazany na osiem lat za pedofilię

0
Podziel się:

Sąd uznał, że ksiądz jest winny molestowania seksualnego pięciu chłopców.

Proboszcz skazany na osiem lat za pedofilię
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Proboszcz parafii Szczuki jest winny molestowania seksualnego pięciu chłopców - orzekł sąd w Rawie Mazowieckiej. Sąd skazał duchownego na 8 lat i sześć miesięcy pozbawienia wolności, dożywotni zakaz pracy z dziećmi i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych przez 15 lat.

Na ogłoszeniu wyroku pojawiło się kilkudziesięciu wiernych parafii Szczuki (na zdjęciu). Nie wierzą w winę księdza, mówią, że dalej będą go bronić.

Rawska prokuratura wszczęła śledztwo po tym, jak zawiadomienie złożył jeden z pokrzywdzonych, który teraz jest już dorosłym mężczyzną. Ksiądz został zatrzymany w kwietniu ub.r. Zarzuty dotyczą okresu od stycznia 2002 do stycznia 2009 roku.

Według prokuratury oskarżony dopuszczał się zachowań o charakterze seksualnym w stosunku do pięciu chłopców, którzy w chwili tych czynów mieli od 13 do 15 lat. Miał ich w pewien sposób uzależniać od siebie, płacąc im za wykonanie drobnych prac, pożyczając pieniądze, doładowując telefony komórkowe.

W śledztwie oskarżony nie przyznał się do zarzucanych czynów, za które grozi kara do 12 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Molestował dzieci? Nie będzie proboszczem Metropolita wrocławski ks. Abp. Józef Kupny odwołał z funkcji proboszcza w Brożcu księdza, który przed dziesięciu laty był skazany za molestowanie seksualne.
Oskarżony ksiądz nie przyszedł na proces Sąd wyłączył jawność całej sprawy ze względu na ważny interes prywatny pokrzywdzonego Piotra K. Miał on być w 2001 r. jako ministrant molestowany przez ks. K.
Ksiądz nie odpowiadał na pytania o pedofili Prokuratorzy chcą ustalić przypadki dzieci, które - jak mówił duchowny - _ wchodziły do łóżek dorosłych ponieważ ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia _.
Michalik stanie przed sądem? Za pomówienie W prywatnym akcie oskarżenia Małgorzata Marenin napisała, że abp Michalik pomówił ją jako przedstawicielkę ruchu feministycznego oraz jako osobę po rozwodzie, wychowującą dziecko w niepełnej rodzinie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)