Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
21.07.2012 21:36

Problemy Kościoła na Słowacji. Trwa śledztwo ws. biskupa

Słowacka policja prowadzi śledztwo przeciwko emerytowanemu arcybiskupowi Janowi Sokolowi. Podejrzewa go o niegospodarność w diecezji, którą kierował.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tranquil_demon/CC/Flickr)

Arcybiskup Sokol, kiedy sprawował władzę w Diecezji Trnavskiej miał przekazać 20 milionów koron stowarzyszeniu obywatelskiemu kierowanemu przez jego krewnego. Ponadto miał dokonać zaboru pieniędzy diecezjalnych i wpłacić je na własne konto. Czynów tych miał się dopuścić w latach 1988 - 2009.

Prokuratura jeszcze nie podjęła ostatecznej decyzji w sprawie aktu oskarżenia. Jej przedstawiciele twierdzą, że ściganie będzie możliwe dopiero wtedy, kiedy struktury kościoła rzymsko-katolickiego uznają, że poniosły szkodę.

Ponadto prokuratura wyjaśnia transakcję między diecezją a jedną z sieci handlowych. Firma miała przekazać dar w wysokości blisko 400 tysięcy dolarów na konto arcybiskupa w Banku Watykańskim. Konferencja Biskupów Słowacji oświadczyła, że nic nie jest jej wiadomo o naruszeniu prawa przez arcybiskupa Jana Sokola.

Czytaj więcej w Money.pl
Biskup krytykuje Palikota. "Feministki to sekta" - _ Ożyje dialog między partiami. Polityk polityka nie będzie nazywał chłystkiem, ciotą i jeszcze gorzej. _
Arcybiskup ostro o bankierach. Są winni? Rozziew między średnią zarobków w kraju, a ich najwyższym poziomem systematycznie rośnie.
Tagi: policja, arcybiskup, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz