Notowania

wybory samorządowe 2014
19.11.2014 23:44

Problemy z systemem PKW. Będzie więcej pieniędzy?

Marszałek Sejmu zapowiedział, że wystąpi o przeznaczenie odpowiednich środków na organizację przyszłorocznych wyborów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)
Radosław Sikorski

Marszałek Sejmu zapowiedział, że wystąpi o przeznaczenie odpowiednich środków w budżecie państwa na organizację przyszłorocznych wyborów, by nie powtarzać fiaska wyborów samorządowych.

_ - Zamierzam zwrócić się do Państwowej Komisji Wyborczej, ale także rządu i odpowiednich komisji, i spróbować znaleźć środki w obecnie procedowanym budżecie państwa na przyszły rok, tak, aby wszystkie potrzeby PKW, jeśli chodzi o informatyzację wyborów przyszłorocznych - prezydenckich i parlamentarnych - zostały na czas spełnione _ i _ abyśmy tego fiaska nie mieli ponownie _ - powiedział Sikorski dziennikarzom.

Marszałek wypowiadał się w Nowym Jorku, gdzie wziął udział w spotkaniu Unii Międzyparlamentarnej Narodów Zjednoczonych, poświęconemu wypracowaniu nowej agendy rozwojowej ONZ po 2015 roku. W swym wystąpieniu Sikorski potwierdził, że Polska zabiega o miejsce niestałego członka w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019.

System informatyczny, który miał wspomóc pracę organów wyborczych podczas niedzielnych wyborów samorządowych w Polsce, nie zadziałał prawidłowo. Powoduje to opóźnienia w sumowaniu głosów i utrudnia ustalenie wyników wyborów.

Do tej pory PKW podała wyniki wyborów (bez dwóch gmin) na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Wciąż nie ma pełnych danych dotyczących wyników wyborów do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich.

Czytaj więcej w Money.pl
Kiedy poznamy wyniki wyborów? PKW komentuje Do tej pory Komisja podała wyniki wyborów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Wciąż nie ma pełnych danych dotyczących rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich.
Wybory 2014: PiS wygrywa w kolejnym mieście Jeśli prezydentem zostanie po raz trzeci Tadeusz Truskolaski, będzie musiał kierować miastem w nowej dla siebie sytuacji, czyli braku poparcia w Radzie.
Internauci kpią z PKW. Zobacz MEMY Przez awarię PKW dysponuje tylko szczątkowymi wynikami wyborów. W internecie aż huczy. Zobacz najśmieszniejsze komentarze.
Tagi: wybory samorządowe 2014, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz