Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Próba samobójcza w prokuraturze. Procesu nie będzie

0
Podziel się:

Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała, że umorzyła postępowanie dotyczące próby samobójczej asesora Prokuratury Rejonowej w Piszu.

Próba samobójcza w prokuraturze. Procesu nie będzie
(Reporter)

Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała, że umorzyła postępowanie dotyczące próby samobójczej asesora Prokuratury Rejonowej w Piszu (Warmińsko-Mazurskie). Niedoszły samobójca na początku stycznia dostał wypowiedzenie z pracy.

Do próby samobójczej asesora prokuratury w Piszu doszło we wrześniu, wyjaśnieniem sprawy zajęła się łomżyńska prokuratura okręgowa. _ Postępowanie w tej sprawie toczyło się w dwóch kierunkach: nakłaniania asesora do popełnienia samobójstwa oraz psychicznego znęcania się nad asesorem przez osobę, z którą pozostawał w służbowym stosunku zależności _ - poinformował szef wydziału śledczego łomżyńskiej prokuratury Janusz Sobieski. Umorzenie sprawy w obu wątkach wynika ze stwierdzenia, że do popełnienia tego rodzaju czynów nie doszło - dodał.

Prokurator Sobieski podkreślił, że taka ocena sytuacji wiąże się z zeznaniami przesłuchanych w tej sprawie świadków. _ Nasza decyzja jest prawomocna, nikt jej nie zaskarżył _ - powiedział Sobieski.

Do próby samobójczej piskiego asesora doszło w niedzielę, 1 września, po południu w budynku prokuratury. Na miejsce została wezwana policja; czynności śledcze na miejscu przeprowadzili prokuratorzy z Olsztyna. Nieoficjalne źródła w prokuraturze sugerowały wówczas, że motywem działania asesora była zła atmosfera w pracy.

Prokurator Okręgowy w Olsztynie Jan Przybyłek poinformował, że niedoszły samobójca na początku stycznia otrzymał wypowiedzenie z pracy, które obejmuje 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Powodem zwolnienia z pracy asesora była jego niezdolność do pracy, którą orzekł Instytut Medycyny Pracy w Łodzi.

Jak powiedział Przybyłek, _ po incydencie z próbą samobójczą asesor wrócił do pracy, ale nie podejmował żadnych decyzji służbowych _. Po próbie samobójczej prokurator okręgowy zarządził kontrolę w piskiej prokuraturze, która nie wykazała nieprawidłowości.

Czytaj więcej w Money.pl
"W sprawie Smoleńska nikt nie zawinił" - _ Nie wykryto żadnej winy funkcjonariuszy publicznych _ - argumentuje prokuratura, umarzając śledztwo. - _ To tuszowanie sprawy _ - grzmi PiS.
Sławomir Nowak zawieszony w Platformie Chodzi o sprawę w której prokuratura przedstawiła zarzuty posłowi o składanie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych.
Korupcja w straży. Brali łapówki od kierowców Według ustaleń śledztwa do korupcji dochodziło od grudnia 2010 do października 2011 roku. Strażnicy przyjmowali łapówki od sprawców wykroczeń - najczęściej chodziło o parkowanie w niedozwolonym miejscu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)