Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
psl
21.10.2011 17:43

Próba puczu w partii Pawlaka. Doły się buntują

Władze PSL gaszą pożar jaki wybuchł w jednym z regionów. Lokalni działacze próbowali odwołać swojego szefa, członka partyjnych władz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Rybczyński)

*Władze Polskiego Stronnictwa Ludowego musiały dziś tłumić bunt jaki wybuch w partii na Dolnym Śląsku. Grupa członków partii próbowała odwołać prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL we Wrocławiu. Bunt wybuch z powodu ....polowania. *

Przeciwnicy prezesa Draba wojują z nim od kilku lat. _ Walka o władzę rozpoczęła się, gdy wyszło na jaw, że Drab został przez sąd skazany za składanie fałszywych zeznań dotyczących wypadku samochodowego, w którym uczestniczył _ - czytamy w gazecie.

Wczoraj wieczorem przeciwnicy prezesa zwołali zarząd partii, na którym podjęli uchwałę o wykreśleniu Draba z listy członków PSL, a co za tym idzie pozbawianiu go wszelkich funkcji w partii. Powołali też nowego prezesa, którym został właśnie były wicewojewoda dolnośląski z PSL Zdzisław Średniawski.

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2006 r. Wtedy to Tadeusz Drab wracał z kolegą z polowania. Doszło do wypadku z winy kolegi. Drab wziął jednak winę na siebie, bo jego kolega był nietrzeźwy. Po ujawnieniu tego faktu Drab musiał zrezygnować ze stanowiska wicemarszałka Dolnego Śląska.

Tadeusz Drab wciąż pozostał nie tylko członkiem PSL, ale zasiada również w jego władzach krajowych. Rządzi też partią w regionie.

Trzyletni okres próby, na jaki sąd zawiesił Drabowi wykonanie wyroku, kończy się w maju 2012 r. Pół roku później kara ulegnie tzw. zatarciu i Drab formalnie stanie się osobą niekaraną.

Drab zostaje, "To bezprawne działania samozwańca"Partyjne władze ujęły się za swoim przedstawicielem na Dolnym Śląsku. Próbę pucz zduszono w zarodku. _ - Sprawa została wyjaśniona, nie doszło do żadnych zmian we władzach partii w tym regionie, odsyłam do komunikatu zamieszczonego na naszej stronie - _ mówi Money.pl Krzysztof Kosiński, rzecznik PSL.

_ Grupa osób zwołała sobie tak zwane prezydium, które nie może podejmować wiążących uchwał i stanowisk tym samym zwołanie Zarządu na dzień 20 pomijając to że nie osiągnęło wymaganego kworum zostało również zwołane w sposób bez prawny _ (oryginalna pisownia)- czytamy w komunikacie.

Na czele tej grupy osób stanął właśnie były wicewojewoda dolnośląski Zdzisław Średniawski. W komunikacie nie pozostawiono na nim suchej nitki: _ Zdzisław Średniawski samozwańczy Prezes startował w ostatnich wyborach samorządowych z list innego komitetu wyborczego bez wymaganej statutowo zgody partii czym sprzeniewierzył się ideom i statutowi PSL.W ostatnich wyborach parlamentarnych utrudniał i uniemożliwiał kandydatom PSL startującym w okręgu nr 3 prowadzenie kampanii wyborczej, min. przez wypraszanie ich ze spotkań wyborczych. _

_ W ostatnich dniach Zdzisław Średniawski posługiwał się podrobioną pieczątką ZW PSL we Wrocławiu. W celu zwołania nie formalnego spotkania Zarządu Partii. _

_ Reasumując takie działania i nagłośnienie medialne Zdzisława Średniawskiego i grupy osób z nim związanych są działaniami celowym i najprawdopodobniej mają na celu zakłócenie negocjacji koalicyjnych między Platformą Obywatelskiej a Polskim Stronnictwem Ludowym. Jest to kolejna próba usunięcia Prezesa ZW PSL na Dolnym Śląsku _.

Niestety nie udało nam się skontaktować z nikim z przedstawicieli zarządu PSL na Dolnym Śląsku.

O sytuacji w PSL czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t79481.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kalinowski;nie;zakonczyly;sie;jeszcze;rozmowy;w;sprawie;koalicji,13,0,942861.html) Koalicji jeszcze nie będzie. PSL się waha Wynik w wyborach zawiódł liderów Polskiego Stronnictwa Ludowego - Jarosława Kalinowskiego i Jana Burego
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t97418.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kierzkowska;w;nowym;rzadzie;koalicjant;nie;zapomni,51,0,937267.html) Za słaba na Sejm. Dobra, by wejść do rządu Była wicemarszałek Sejmu w ostatnich wyborach nie zdobyła mandatu, ale nie zniknie ze sceny politycznej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pawlak;nie;podejrzewa;tuska;chec;zerwania;koalicji,238,0,945390.html) SLD zamiast PSL w koalicji? Pawlak mówi... Szef Ludowców mówi, że _ nie jest zazdrosny o Leszka Millera _.
Tagi: psl, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz