Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent znów spotka się z kandydatami na szefów prokuratury

0
Podziel się:

Poinformował o tym Władysław Stasiak.

Prezydent znów spotka się z kandydatami na szefów prokuratury
(prezydent.pl/GFDL)

Zapowiedział to szef Kancelarii PrezydentaWładysław Stasiak. O stanowisko prokuratora generalnego ubiegają się: sędzia Andrzej Seremet i prokurator Edward Zalewski.

Stasiak pytany, czy prezydent ma zamiar ponownie spotkać się z kandydatami na stanowisko prokuratora generalnego, odparł: _ myślę, że tak _.

_ - To trudna, bardzo odpowiedzialna sprawa, więc myślę, że prezydent rzeczywiście będzie chciał porozmawiać. Daty i godziny nie jestem w stanie podać, ale na pewno stanie się to przed oficjalnym ogłoszeniem decyzji prezydenta _ - powiedział szef Kancelarii Prezydenta.

Środowa _ Rzeczpospolita _ podała - powołując się na prezydenckiego ministra Pawła Wypycha - że ponowne spotkanieLecha Kaczyńskiegoz kandydatami na prokuratora generalnego planowane jest jeszcze w tym tygodniu.

Stasiak dodał, że wybór prokuratora generalnego to _ trudna, poważna decyzja _. _ - To przecież będzie ważyło na kolejne lata, organizację prokuratury _ - ocenił prezydencki minister. Przypomniał też, że prezydent sprzeciwiał się rozdzieleniu stanowisk ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

Lech Kaczyński do 7 marca powinien zdecydować, kogo powoła na prokuratora generalnego. 31 marca zacznie obowiązywać rozdzielenie Ministerstwa Sprawiedliwości od prokuratury.
Prezydent już raz - na początku lutego - spotkał się z oboma kandydatami na prokuratora generalnego: Seremetem i Zalewskim. 12 lutego Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że rekomendację Rady Prokuratorów otrzymał Seremet. Opinia została przekazana prezydentowi, ale nie jest dla niego wiążąca.

Po ogłoszeniu opinii Rady Prokuratorów Stasiak zapowiedział, że prezydent weźmie ją pod uwagę. _ - Weźmie ją po uwagę w tym sensie, że ją przeanalizuje i zastanowi się _ - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)