Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent Xi zapowiada walkę z korupcją w wojsku

0
Podziel się:

Zaapelował do sił zbrojnych o podjęcie wysiłku w celu zwiększenia zdolności bojowej armii.

Prezydent Xi zapowiada walkę z korupcją w wojsku
(Xinhua News/East News)

Prezydent Chin Xi Jinping zapowiedział walkę ze zjawiskiem łapownictwa w armii nakłaniając jednocześnie żołnierzy do porzucenia praktyk korupcyjnych. Zwalczanie patologii ma być jednym z elementów poprawy jakości wojska - poinformowały w piątek chińskie media.

Prezydent Xi, podczas wizyty w jednej z baz wojskowych na południowym wschodzie kraju powiedział w czwartek, że żołnierze powinni pamiętać o swoich priorytetach. Jednocześnie przestrzegł wojskowych przed _ czterema nawykami _, które zakorzeniły się wśród niektórych żołnierzy - formalizmem, biurokracją, hedonizmem i ekstrawagancją.

_ Powinni sumiennie karać korupcję i podtrzymywać pozytywny obraz ludowych sił zbrojnych od początku do końca _ - podkreślał Xi przemawiając do wojskowych.

Jednocześnie zaapelował do sił zbrojnych o podjęcie wysiłku w celu zwiększenia zdolności bojowej armii. Żołnierze powinni m.in. uczestniczyć w liczniejszych manewrach, aby w przyszłości móc wygrywać bitwy - relacjonował wypowiedzi chińskiego prezydenta dziennik _ China Daily _. Zdaniem Xi armia musi też być absolutnie posłuszna partii komunistycznej.

We wtorek rządząca Komunistyczna Partia Chin (KPCh) poinformowała o wszczęciu postępowania wobec byłego ministra bezpieczeństwa publicznego Zhou Yongkanga. Oficjalnie został on oskarżony o poważne naruszenie dyscypliny partyjnej.

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że zarzuty mają w rzeczywistości charakter korupcyjny, a postępowanie prowadzi Centralna Komisja ds. Inspekcji i Dyscypliny. Stojący na jej czele Wang Qishan zapowiadał w połowie lipca nasilenie działań wymierzonych w skorumpowanych urzędników państwowych. Wang informował wtedy, że specjalną uwagę komisja poświęci prowincji Syczuan, która była zapleczem dawnego szefa resortu bezpieczeństwa publicznego.

Antykorupcyjnej kampanii patronuje kierownictwo partyjne na czele z prezydentem kraju Xi Jinpingiem, który po wyborze na szefa Państwa Środka w 2013 roku powiedział, że korupcja zagraża samym podstawom partii rządzącej.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny polują na zbiegłych urzędników Nieuczciwi chińscy urzędnicy państwowi często unikają kary, uciekając z kraju razem ze zdefraudowanymi pieniędzmi.
Walczą z korupcją. Pod lupą wiceminister To kolejne śledztwo w szeregach chińskiej partii. Rząd zapowiedział walkę z łapówkarstwem.
Duże opóźnienia samolotów. Przez wojsko Na szanghajskich lotniskach z powodu manewrów wojskowych wczoraj odwołano 85 rejsów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)