Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wizy do usa
22.05.2012 21:46

Prezydent w USA spotkał się z młodą Polonią, rozmawiał o zniesieniu wiz

Prezydent apelował do młodych osób polskiego pochodzenia, by promowały Polskę w USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eecpoland.eu)

Prezydent Bronisław Komorowski, który uczestniczył w szczycie NATO w Chicago spotkał się z młodymi przedstawicielami tutejszej Polonii. Z demokratycznym kongresmanem Mikiem Quigleyem rozmawiał o zniesieniu wiz.

Prezydent apelował do młodych osób polskiego pochodzenia, by promowały Polskę w USA. Komorowski, który dzień wcześniej odznaczył zasłużonych działaczy polonijnych i wzywał Polonię do wsparcia starań o zniesienie wiz dla Polaków, dziś rozmawiał o tej sprawie z kongresmanem Quigleyem. Polityk współtworzył projekt ustawy przewidujący złagodzenie przepisów wizowych.

Quigley powiedział dziennikarzom, że zniesienie wiz dla Polaków to część szerszego procesu legislacyjnego. _ To projekt ważny nie tylko dla relacji polsko-amerykańskich, ale także dla turystyki w Stanach Zjednoczonych _ - oświadczył kongresman, dodając, że kwestia ta dotyczy również wielu osób przybywających z Azji i Ameryki Południowej.

_ - Mamy młodych lekarzy, prawników, inżynierów, informatyków, dlatego cieszymy się, że prezydent znalazł czas, żeby się z nami spotkać, i że mogliśmy mu pokazać, jaka jest ta druga, młoda część Polonii, ambitna i prężna _ - powiedziała urodzona w Chicago Agnieszka Ptasznik, której rodzice są Polakami.

Podczas wizyty prezydenta przed polskim konsulatem ok. 20 osób pikietowało z transparentami, żądając wszczęcia międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Czytaj więcej o problemach Polaków za granicą w Money.pl
Nasze dzieci mogą ich uczyć matematyki Obecność cudzoziemskich dzieci w angielskich szkołach podstawowych wydaje się mieć pozytywny wpływ na dzieci urodzone w Anglii.
Polacy ślą pieniądze do kraju. Miliardy W IV kw. wielkość środków przekazanych przez pracujących za granicą wzrosła o 7,3 proc. rok do roku - NBP.
Tagi: wizy do usa, bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz