Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent Ukrainy wydał odezwę do narodu

0
Podziel się:

Wiktor Janukowycz wyraził oburzenie tym, co zaszło na tzw. Euromajdanie dzisiaj rano. Na swej oficjalnej stronie internetowej potępił "działania, które doprowadziły do siłowej konfrontacji i do cierpienia ludzi".

Prezydent Ukrainy wydał odezwę do narodu
(kmu.gov.ua)

Wiktor Janukowycz wyraził oburzenie tym, co zaszło na tzw. Euromajdanie dzisiaj rano. Na swej oficjalnej stronie internetowej potępił _ działania, które doprowadziły do siłowej konfrontacji i do cierpienia ludzi _.

W odezwie do narodu na swej stronie internetowej prezydent Janukowycz przypomniał własne słowa sprzed kilku dni.

_ - Przed kilkoma dniami mówiłem wobec całego narodu o poparciu dla pokojowych akcji obywatelskich. Ci, którzy nie usłyszeli słów Konstytucji i Prezydenta i swoimi decyzjami i działaniami sprowokowali konflikt na Majdanie, zostaną ukarani _ - podkreślił Janukowycz.

Prezydent Ukrainy zażądał od Prokuratury Generalnej przedstawienia w trybie pilnym wyników obiektywnego śledztwa w sprawie incydentów na Euromajdanie, w trakcie których ucierpieli uczestnicy akcji; chodzi o ukaranie winnych.

Zaapelował też do obywateli, by przyłączyli się do podejmowanych przez władze wysiłków w celu zapobieżenia wszelkim konfliktom._ - Wierzę w waszą mądrość i gotowość do wspólnej pracy w imię europejskiej przyszłości _ - dodał.

Protesty na Ukrainie wybuchły 21 listopada, kiedy rząd ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

W sobotę nad ranem na Majdan Niepodległości wkroczyli milicjanci Berkuta, którzy rozpędzili demonstrację, bijąc ludzi pałkami i rozpylając gaz łzawiący. Rannych zostało kilkadziesiąt osób, w tym dwóch obywateli polskich. W sobotę późnym popołudniem w Kijowie ponownie zebrały się tłumy, które protestują, domagając się tym razem zmiany władzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie nie mają złudzeń co do Janukowycza Dla prezydenta Ukraina i wszystkich jego wschodnich sąsiadów nie ma nic ważniejszego niż utrzymanie władzy - komentuje dziennik _ Wiedomosti _.
"Janukowycz nie jest gotów iść dalej" Zdaniem unijnych dyplomatów UE wątpi, czy umowę stowarzyszeniową z Ukrainą uda się podpisać jeszcze przed wyborami prezydenckimi w styczniu 2015 r.
Janukowycz zapewnia: Nie rozpędzę protestów W nadanym dziś wywiadzie telewizyjnym Janukowycz odpowiadając na pytanie, czy milicja będzie likwidować protesty Janukowycz powiedział: _ Nie, nie będzie (...). To przecież pokojowa akcja. _
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)