Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent popiera kandydaturę Radosława Sikorskiego

0
Podziel się:

Uzyskanie tak ważnej funkcji będzie trudne, ale warto się o nią starać.

Prezydent popiera kandydaturę Radosława Sikorskiego
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)

Szef polskiej dyplomacji jest oficjalnym kandydatem Polski na stanowisko szefa unijnej dyplomacji. Dziś dostał poparcie od Pałacu Prezydenckiego.

Prezydent Bronisław Komorowski na antenie radiowej Trójki powiedział, że uzyskanie tak ważnej funkcji będzie trudne, ale warto się o nią starać.

_ - Szefostwo dyplomacji europejskiej daje duże możliwości oddziaływania na wiele spraw, w tym także na zachowanie Unii jako całości, w kwestii tak dramat ważnej, jaką jest perspektywa rozwiązania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego - _ powiedział Komorowski.

Prezydent dodał, że minister spraw zagranicznych może liczyć na pełne poparcie w staraniach o fotel szefa dyplomacji Wspólnoty.

Premier wczoraj zgłosił kandydaturę ministra spraw zagranicznych na stanowisko Wysokiego Przedstawiciela Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa. Radosław Sikorski już wcześniej wymieniany był jako jeden z potencjalnych następców Catherine Ashton. Na ostatnim szczycie, przed dwoma tygodniami, unijnym przywódcom nie udało się jednak obsadzić najważniejszych stanowisk. Decyzje mają zapaść na kolejnym szczycie pod koniec sierpnia.

Czytaj więcej w Money.pl
"Kaczyński wyhodował żmiję, która go ukąsi" Zdaniem Radosława Sikorskiego _ PiS przestaje myśleć, kiedy przychodzi do relacji z Rosją. To są odruchy niewolnika _.
Sikorski leci do USA. Spotka się z Kerrym Ponadto zaplanowano śniadanie trójstronne ministrów spraw zagranicznych Polski, Danii i Niemiec w sprawie kontroli zbrojeń konwencjonalnych
Zabiorą Rosji mundial? Komentarz Sikorskiego - _ Niech prezydent Władimir Putin usłyszy, jak opinia światowa i rządy są zbulwersowane dostarczaniem broni separatystom na Ukrainie _- powiedział.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)