Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cmentarz
04.07.2011 16:53

Prezydent podpisał ustawę o cmentarzach

Nowe przepisy dopuszczającą pochówek dzieci, które urodziły się martwe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Nowe przepisy dopuszczającą pochówek dzieci, które urodziły się martwe. Nowelizacja usuwa biurokratyczne przeszkody, z którymi spotykali się rodzice organizujący pogrzeb.

Obecnie bez aktu urodzenia nie jest możliwe wydanie karty zgonu, zaś bez tej karty przeprowadzenie pogrzebu może okazać się bardzo trudne. Ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych stanowi bowiem, że _ jeden z egzemplarzy karty zgonu, zawierającej adnotację urzędu stanu cywilnego o zarejestrowaniu zgonu, przedstawia się administracji cmentarza w celu pochowania zwłok _.

Początkowo chciano zmienić Prawo o aktach stanu cywilnego. Zgodnie z pierwotną propozycją do aktu urodzenia martwego dziecka nie byłoby konieczne wpisywanie jego imion i płci. Jednak w trakcie prac parlamentarnych, za radą MSWiA, zmieniono nie Prawo o aktach stanu cywilnego, lecz Ustawę o cmentarzach i chowaniu zmarłych.

Obecnie zgodnie z nowelą bez względu na czas trwania ciąży, w razie pochówku dziecka martwo urodzonego, nie będzie wymagana adnotacja urzędu stanu cywilnego o zarejestrowaniu zgonu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t26727.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rozsypywanie;prochow;urna;w;domu;bedzie;ustawa,101,0,714085.html) Rozsypywanie prochów, urna w domu. Będzie ustawa Prace nad dokumentem mają zakończyć się jeszcze w tym roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t134887.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/blizej;atomu;prezydent;podpisal;ustawe;o;inwestycjach,33,0,863009.html) Bliżej atomu. Prezydent podpisał ustawę o inwestycjach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t86453.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kopacz;ta;ustawa;skroci;kolejki;na;badania,120,0,861304.html) Kopacz: Ta ustawa skróci kolejki na badania Minister zdrowia chce, by jeszcze w tej kadencji do Sejmu trafił projekt ustawy o umiejętnościach.
Tagi: cmentarz, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz