Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent podpisał nowelę ustawy o poręczeniach i gwarancjach

0
Podziel się:

Nowela umożliwi przeznaczanie pieniędzy z rachunku rezerw poręczeniowych i gwarancyjnych państwa na cele związane z zarządzaniem długiem publicznym.

Prezydent podpisał nowelę ustawy o poręczeniach i gwarancjach
(Patryk Ptak/REPORTER)

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy, dzięki której pieniądze z rachunku rezerw poręczeniowych i gwarancyjnych państwa będzie można przeznaczyć na finansowanie potrzeb pożyczkowych budżetu państwa - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Nowelizację ustawy o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa oraz niektóre osoby prawne Sejm przyjął na początku grudnia. Nowela umożliwi ponadto przeznaczanie pieniędzy z rachunku rezerw poręczeniowych i gwarancyjnych państwa na cele związane z zarządzaniem długiem publicznym.

Według resortu finansów celem ustawy jest zmniejszenie i obniżenie kosztów obsługi długu oraz emisji obligacji skarbowych.

Zmiana ma umożliwić efektywne wykorzystanie wolnych środków zgromadzonych w sektorze publicznym. _ Możliwość korzystania z aktywów finansowych znajdujących się na rachunku rezerw poręczeniowych i gwarancyjnych przyczyni się do przejściowego zmniejszenia poziomu potrzeb pożyczkowych budżetu państwa _ - wyjaśniało wcześniej Centrum Informacyjne Rządu.

Wykorzystanie tych pieniędzy - zdaniem CIR - nie spowoduje zakłóceń w realizacji zobowiązań z tytułu poręczeń i gwarancji udzielanych przez Skarb Państwa oraz w dochodzeniu wierzytelności.

Nowela ma wejść w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia.

Czytaj więcej w Money.pl
W grę wchodzą miliony. Skorzystały 432 firmy 432 średnich, małych i mikroprzedsiębiorstw działających na terenie województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego skorzystało z preferencyjnych pożyczek i poręczeń.
Łatwiej o kredyt dla firmy. Nowe prawo Nowe przepisy mają zwiększyć dostęp małych i średnich firm do kredytów.
Łatwiej o kredyt. Sejm zmienił prawo Nowe przepisy mają zwiększyć dostęp małych i średnich firm do kredytów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)