Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent Pervez Musharraf trafił do szpitala, zamiast do sądu

0
Podziel się

Polityk miał stanąć dziś przed specjalnym trybunałem, gdzie miał być sądzony za zdradę stanu.

Prezydent Pervez Musharraf trafił do szpitala, zamiast do sądu
(Dabkowski/Reporter)
bEgxaVfV

Były prezydent Pakistanu, który miał stanąć przed specjalnym trybunałem, gdzie miał być sądzony za zdradę stanu, został hospitalizowany z powodu problemów kardiologicznych - poinformowała policja.

Rozpoczęcie procesu byłego prezydenta zostało już dwukrotnie przełożone. W środę rozprawa nie odbyła się, ponieważ, jak poinformowano, na zaplanowanej trasie jego przejazdu do sądu w Islamabadzie znaleziono materiał wybuchowy. Z tego samego powodu w ubiegłym tygodniu przełożyć trzeba było odczytywanie zarzutów.

70-letni Musharraf został przewieziony do instytutu kardiologicznego w Rawalpindi, w pobliżu Islamabadu. Według członka ochrony byłego dyktatora, stan jego zdrowia jest zły.

bEgxaVfX

Do procesu doszło z inicjatywy obecnego premiera Nawaza Sharifa, którego w 1999 roku obalił wojskowy zamach, kierowany przez Musharrafa, ówczesnego naczelnego dowódcę armii pakistańskiej. W 2008 roku Musharraf zrezygnował z urzędu prezydenta i udał się na emigrację, z której wrócił w ubiegłym roku. Wkrótce potem wszczęto przeciw niemu postępowanie karne z tytułu ogłoszenia w 2007 roku stanu wyjątkowego, co uznano za akt zdrady stanu. Teoretycznie Musharrafowi grozi nawet kara śmierci.

Ciąży na nim również zarzut przyczynienia się do śmierci byłej premier Benazir Bhutto w 2007 roku, odsunięcia od obowiązków i przetrzymywania sędziów Sądu Najwyższego w tym samym roku, a także zabójstwa rok wcześniej szefa rebelii w niestabilnej prowincji Beludżystan - Akbara Buktiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Atakują lewicę. Dziewięć osób nie żyje Wybory powszechne w Pakistanie odbędą się 11 maja.
Proces przełożony. Bomba na drodze do sądu Proces byłego prezydenta Pakistanu Perveza Musharrafa został ponownie przełożony, gdyż na trasie jego przejazdu do sądu w Islamabadzie znaleziono materiał wybuchowy.
W niewoli ponad 2 lata. Obama o nim zapomniał W trwającym 13 minut nagraniu 72-letni Amerykanin powiedział, że czuje się "całkowicie opuszczony i zapomniany".
bEgxaVgy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)