Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent niezadowolony z konfliktu w prokuraturze

0
Podziel się:

Konflikt w prokuraturze powinien zostać rozwiązany przez parlament, na drodze zmian ustawowych - uważa Bronisław Komorowski.

Prezydent niezadowolony z konfliktu w prokuraturze
(prezydent.pl/GFDL)

Konflikt w prokuraturze powinien zostać rozwiązany przez parlament, na drodze zmian ustawowych - uważa Bronisław Komorowski. Prezydent powiedział, że nie chce stawać po żadnej ze stron w konflikcie pomiędzy prokuratorem Parulskim z przełożonym, czyli Prokuratorem Generalnym Andrzejem Seremetem.

Powtórzył, że do momentu zmian ustawowych najlepszym wyjściem jest mediacja. - _ Nie chcę stawać po żadnej ze stron, pana generała Parulskiego prawie nie znam, poza katem nominacji. Chcę stanąć po stronie prokuratury i liczyłem na współdziałanie obu panów prokuratorów _ - powiedział prezydent.

POSŁUCHAJ BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO:

Bronisław Komorowski pytany o swoją ewentualną decyzję dotyczącą wniosku Prokuratora Generalna o odwołanie generała Krzysztofa Parulskiego stwierdził, że nie ma jescze tego problemu, gdyż do Kancelarii Prezydenta nie dotarła opinia od ministra obrony narodowej:

- _ Proponuję wrócić do tego problemu, gdy on będzie u mnie. Bo na razie go u mnie nie ma. Po drodze jest jeszcze opinia minister obrony narodowej. Jestem przekonany, że istotnym elementem działania ministra będzie chęć stabilizacji prokuratury _ - mówi prezydent Komorowski.

POSŁUCHAJ BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO:

Bronisław Komorowski podkreślił, że jego pomysł mediacji pomiędy prokuratorami na forum Krajowej Rady Prokuratury, wynika z ustawy o prokuraturze. W myśl tej ustawy organy samorządu prawniczego powinny takimi konfliktami się zajmować.

Czytaj więcej o konflikcie w prokuraturze
Parulski: Ten konflikt jest wykreowany Naczelny Prokurator Wojskowy Parulski uważa, że wykreowano sztuczny konflikt między nim a Prokuratorem Generalnym Andrzejem Seremetem.
Brudziński mówi, kto powinien odejść za Przybyła Joachim Brudziński, poseł PiS, czeka na głos premiera i prezydenta.
Parulski: Przybył ma rację we wszystkim Inne zdanie niż Krzysztof Parulski ma Andrzej Seremet. Konflikt prokuratur.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)