Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent: Niech Sejm nie zastępuje sądu

0
Podziel się:

Bronisław Komorowski odniósł się do utajnionego posiedzenia z udziałem byłego szefa CBA, Mariusza Kamińskiego.

Prezydent: Niech Sejm nie zastępuje sądu
(Patryk Ptak/REPORTER)

Niech Sejm nie wyręcza sądu - mówi prezydent. Bronisław Komorowski odniósł się do wczorajszego utajnionego posiedzenia z udziałem byłego szefa CBA, Mariusza Kamińskiego.

Posłowie nie uchylili immunitetu, a politycy PiS chcą komisji śledczej w sprawie informacji ujawnionych przez posła PiS. Prezydent mówił, że w tej sprawie trzeba uważać.

_ - To nie Sejm rozgrzesza czy uznaje winę, czy brak winy, tylko sąd, i należy pilnować (...) by nie wyręczać czy nie zastępować naturalnego w systemie demokratycznym ogniwa wymiaru rzeczywistej sprawiedliwości jakim są sądy _ - mówił Bronisław Komorowski.

Prezydent dodał, że czuje ulgę, iż nie jest teraz posłem i nie musi funkcjonować w _ ogromnych emocjach _ jakie towarzyszą parlamentowi w jego pracach.

Czytaj więcej w Money.pl
Będą kary za głosowanie ws. Kamińskiego Lider SLD Leszek Miller zapowiedział ukaranie sześciu posłów swojej formacji, którzy nie głosowali za uchyleniem immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu.
Schetyna nie mówi "nie" komisji śledczej Grzegorz Schetyna nie mówi nie komisji śledczej w sprawie informacji, które na tajnym posiedzeniu ujawnił były szef CBA. Posłowie nie uchylili immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu.
Dochody Kwaśniewskich. PiS chce komisji PiS zapowiada, że złoży wniosek o komisję śledczą w sprawie nieujawnionych dochodów Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich. Zapowiedział to wiceprezes partii, były szef CBA Mariusz Kamiński.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)