Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korea południowa
25.02.2013 08:56

Prezydent Korei Południowej już zaprzysiężony

Park Geun Hie została zaprzysiężona na urząd prezydenta Korei Południowej. Po raz pierwszy w historii tego kraju najważniejsze stanowisko w państwie piastować będzie kobieta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Park Geun Hie ( na zdj.) została zaprzysiężona na urząd prezydenta Korei Południowej. Po raz pierwszy w historii tego kraju najważniejsze stanowisko w państwie piastować będzie kobieta. *

Najważniejszym wyzwaniem jej prezydentury niewątpliwie będą stosunki z nieprzewidywalnym sąsiadem z Północy. Początek prezydentury Park Geun Hie zbiegł się ze wzrostem napięcia na Półwyspie Koreańskim po tym, jak Pjongjang przeprowadził kolejny test nuklearny.

Park podczas przemówienia inauguracyjnego powiedziała, że Korea Północna jest największym przegranym prowadzonej przez siebie polityki samoizolacji. Nowa prezydent zadeklarowała, że nie zamierza tolerować kolejnych prowokacji Korei Północnej.

W Seulu przed pałacem prezydenckim ceremonię inauguracji oglądało ponad 70 tysięcy osób. Pośród nich była m.in. premier Tajlandii Yingluck Shinawatra oraz wicepremier Japonii Taro Aso. Park Geun Hie to córka Park Chung-hee, który przez 18 lat rządził Koreą Południową.

Czytaj więcej w Money.pl
W dwa dni zdołał ukraść niemal 5 miliardów Policja południowokoreańska zatrzymała 30-letniego mężczyznę, który okradł swego pracodawcę na około 4,7 mld wonów (około 3,27 mln euro), po czym przeszedł operację plastyczną.
Korea Północna grozi ostatecznym zniszczeniem Korea Płn. przeprowadziła ostatnią podziemną próbę jądrową dokładnie przed tygodniem; wcześniej dokonała takich prób w latach 2006 i 2009.
3,5 tysiąca ślubów jednego dnia. W Korei Płd. Zbiorowe uroczystości, w czasie których małżeństwo zawarli znający się zaledwie od kilku dni ludzie pochodzący z wielu krajów, odbyły się w siedzibie sekty w Gapyeong na wschód od Seulu.
Tagi: korea południowa, park geun hie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz