Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent Komorowski szuka ekspertów. Można się zgłosić

0
Podziel się:

Zainteresowani kandydaci mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do 10 maja. Eksperci zostaną wybrani do 15 lipca, a roczną, odpłatną współpracę z Kancelarią rozpoczną w październiku.

Prezydent Komorowski szuka ekspertów. Można się zgłosić
(PAP/Tytus Żmijewski)

Do 10 maja do Kancelarii Prezydenta swoje kandydatury zgłaszać mogą młodzi doktorzy, doktoranci i specjaliści, którzy chcieliby zostać prezydenckimi ekspertami. Do udziału w programie eksperckim zaproszonych zostanie od 5 do 10 osób.

Jak podkreśla Kancelaria Prezydenta, program skierowany jest do ekspertów specjalizujących się w dziedzinach szczególnie istotnych z punktu widzenia urzędu głowy państwa, takich jak: polityka zagraniczna, wzrost gospodarczy i konkurencyjność polskiej gospodarki, system stanowienia i egzekwowania prawa, system polityki rodzinnej, nowoczesny system bezpieczeństwa oraz nowoczesny patriotyzm.

Zainteresowani kandydaci mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do 10 maja. Eksperci zostaną wybrani do 15 lipca, a roczną, odpłatną współpracę z Kancelarią rozpoczną w październiku.

Kancelaria Prezydenta zaznacza, że celem II edycji Prezydenckiego Programu Eksperckiego - Laboratorium Idei jest _ wykorzystanie potencjału intelektualnego i doświadczenia specjalistów różnych dziedzin nauki na rzecz rozwoju i modernizacji Polski oraz wsparcia merytorycznego Kancelarii Prezydenta RP _. Program ma też na celu umożliwienie ekspertom _ praktycznego wykorzystania własnych kompetencji i doświadczeń w ramach Kancelarii _.

W pierwszej edycji w rekrutacji wzięło udział 201 osób (101 kobiet, 100 mężczyzn), spośród których 10 osób zostało wybranych do współpracy z Kancelarią Prezydenta.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent: Polityka energetyczna do poprawy Prezydent zamierza zwołać w maju posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie bezpieczeństwa energetycznego kraju.
Komorowski o OFE. "Będę zadawał pytania" Prezydent Bronisław Komorowski jest zdania, że zmiany w systemie emerytalnym należy wprowadzać bardzo ostrożnie.
Prezydent podpisał. Będzie bezpieczniej? _ Oprócz wiedzy o zagrożeniu, była możliwość skutecznej reakcji na zagrożenia _ - mówił Komorowski.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)