Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent Egiptu: wyroki dla dziennikarzy źle wpłynęły na reputację kraju

0
Podziel się:

4 osoby zostały aresztowane w grudniu podczas obławy w jednym z kairskich hoteli w ramach zakrojonej na szeroką skalę rozprawy z islamistycznymi zwolennikami byłego prezydenta.

Prezydent Egiptu: wyroki dla dziennikarzy źle wpłynęły na reputację kraju
(PAP/EPA)

Abd el-Fatah es-Sisi powiedział, że następstwa procesu stanowią wyzwanie dla egipskiej polityki zagranicznej. Nie wspomniał jednak o ułaskawieniu skazanych. Jak pisze AP, zdawał się odpierać zarzuty, że sprawa ma tło polityczne i odzwierciedla napięte stosunki panujące między Egiptem a Katarem.

Komentarze Sisiego udzielone egipskim mediom opublikowano w internetowym wydaniu dziennika _ El-Misr el-jom _.

Katar popierał obalonego w 2013 roku przez wojsko prezydenta Mohammeda Mursiego. Dziennikarzy skazano na kary od siedmiu do 10 lat pozbawienia wolności za wspieranie Bractwa Muzułmańskiego, radykalnej organizacji islamskiej, z której wywodził się odsunięty od władzy prezydent.

Skazani, to Australijczyk Peter Greste, korespondent Al-Dżaziry w Kenii i były reporter BBC, szef kairskiego biura Al-Dżaziry Mohamed Fadel Fahmy, mający obywatelstwo Egiptu i Kanady oraz producent, Egipcjanin Baher Mohamed. Zostali aresztowani w grudniu 2013 roku podczas obławy w jednym z kairskich hoteli w ramach zakrojonej na szeroką skalę rozprawy z islamistycznymi zwolennikami Mursiego.

_ - Wyrok wydany przeciw dziennikarzom miał bardzo złe konsekwencje; ale my nie mieliśmy z nim nic wspólnego _ - powiedział Sisi, sugerując, że była to tylko i wyłącznie kwestia prawa. _ - Wolałbym, żeby zostali deportowani natychmiast po aresztowaniu, zamiast procesu _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
Dożywocie dla szefa Bractwa Muzułmańskiego Wraz z Mohamedem Badie skazanych zostało 36 innych przedstawicieli i zwolenników Bractwa.
Prezydent przeprasza napastowaną kobietę Abd el-Fatah es-Sisi osobiście udał się do jednego ze szpitali w Kairze, aby przeprosić ofiarę napaści seksualnej.
Prezydent obejmuje stanowisko, czołgi pilnują... Zachód chłodno powitał nowego przywódcę Egiptu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)