Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent chce wzmocnienia "odporności państwa" na konflikt

0
Podziel się:

Prezydent podkreślił, że państwowy plan to nie tylko większe środki na obronność, ale także wzmocnienie rezerw wojskowych.

Narodowe Siły Rezerwowe
Narodowe Siły Rezerwowe (Ministerstwo Obrony Narodowej)

Służby mundurowe wdrażane w system obronny, rezerwy wojskowe wzmacniane. Prezydent zapowiada przygotowanie państwa do wydarzeń kryzysowych w Europie wschodniej i włączenie w ten proces obywateli.

Plan zakłada między innymi wprowadzanie większość służb mundurowych w system obronności. Bronisław Komorowski chce, by działo się do tego stopniowo, co zapowiedział podczas wizyty w Szczecinie. Chodzi o to, by owe służby tworzyły system nastawiony na reagowanie w obliczu zagrożenia "nietypową wojną" - taką jak na wschodzie Ukrainy.

Prezydent podkreślił, że państwowy plan to nie tylko większe środki na obronność, ale także wzmocnienie rezerw wojskowych. Bronisław Komorowski przyznał, że ten ostatni proces trzeba przyspieszyć. Chce również zreformować Narodowe Siły Rezerwy i uruchomić program uruchomienia rezerw mobilizacyjnych.

Prezydent zapowiedział też współtworzenie postaw proobronnych społeczeństwa i wzmacnianie aktywności obywateli na rzecz obrony. O tym jak to zrobić ma rozmawiać z szefami partii na najbliższym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Czytaj więcej w Money.pl
"Polscy żołnierze nie muszą jechać do Iraku" Prezydent mówił w Szczecinie, że na razie Amerykanie rozważają różne opcje zaangażowania militarnego w rejonie konfliktu, ale żadne decyzje nie zapadły.
NATO wesprze Ukrainę. "Dokładnie na to czekaliśmy" Prezydent Ukrainy nie krył zadowolenia po spotkaniu z Barackiem Obamą. Tymczasem ukraińskie wojska w Mariupolu są postawione w stanie podwyższonej gotowości.
Tusk spotka się dziś z Komorowskim? Najprawdopodobniej dziś wieczorem dojdzie do spotkania prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem Donaldem Tuskiem ws. kandydatury na nowego szefa rządu i szczytu NATO.
Donald Tusk ma poparcie europejskiej chadecji _ - Europejska chadecja popiera kandydaturę premiera Donalda Tuska _ - poinformował po spotkaniu liderów EPL wiceszef ugrupowania, europoseł Jacek Saryusz-Wolski.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)