Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent chce godła na strojach reprezentacji

0
Podziel się:

Projekt ustawy zakłada m.in., że na strojach polskich reprezentacji sportowych będzie znajdował się orzełek.

Prezydent chce godła na strojach reprezentacji
(Bronisław Komorowski/CC/Flickr)

Dziś o godzinie 12 w Muzeum Sportu i Turystyki w Centrum Olimpijskim prezydent Bronisław Komorowski (na zdjęciu) podpisze własny projekt noweli ustawy o godle, barwach i hymnie oraz o pieczęciach państwowych i ustawy o sporcie, który skieruje do Sejmu.

Według informacji PAP, prezydencki projekt zakłada m.in., że na strojach polskich reprezentacji sportowych będzie znajdował się orzełek. O tym, że Komorowski zamierza zgłosić swój projekt w tej sprawie PAP informowała już tydzień temu. Podobny projekt z inicjatywy Platformy Obywatelskiej powstaje w sejmowej komisji sportu.

Nowela ustawy o sporcie autorstwa PO ma zmienić zapisy dające polskim związkom sportowym i Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu prawo używania w stroju reprezentacji kraju wizerunku orła ustalonego dla godła. Szczegółowa lista dyscyplin, w których na strojach sportowców musiałby znajdować się orzełek, miałaby zostać określona w rozporządzeniu ministra sportu

Szef sejmowej komisji sportu Ireneusz Raś z PO oświadczył przed tygodniem, że komisja może jednak równolegle pracować nad dwoma projektami.

Czytaj o zamieszaniu wokół PZPN
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/t113036.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sejm;zajmie;sie;godlem;na;koszulkach;pilkarskich,183,0,967351.html) Przed ich decyzją ugnie się nawet PZPN? Zapis o obowiązkowym umieszczaniu godła narodowego na koszulkach sportowców miałby znaleźć się w ustawie o sporcie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t196735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pzpn;dotrwa;do;euro;2012;gras;prostuje;slowa;tuska,110,0,981870.html) Tusk się przejęzyczył. Kiedy zmiany w PZPN? W najbliższym tygodniu w Polskim Związku Piłki Nożnej ma rozpocząć się kontrola ministerstwa sportu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t196971.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grzegorz;lato;stanal;przed;komisja;sejmowa,60,0,979516.html) Lato przed komisją sejmową Poseł PiS Jan Tomaszewski w bardzo mocnych słowach skrytykował byłego przyjaciela z boiska.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)