Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent zadowolony z protestów PiS

0
Podziel się:

- Demokracja w Polsce ma się nie najgorzej, a demonstracje są na to
dowodem
- powiedział Bronisław Komorowski.

Prezydent zadowolony z protestów PiS
(Beata Zawrzel / Reporter)

Demokracja w Polsce ma się nie najgorzej, demonstracje są na to pośrednim dowodem - powiedział prezydent Bronisław Komorowski komentując sobotni marsz PiS w Warszawie w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

_ - Oryginalny pomysł, aby sugerując z jednej strony, że jest zagrożona demokracja, jednocześnie z tej demokracji w pełni korzystać _ - powiedział Komorowski w porannym wywiadzie dla Radia Zet.

_ - Sam fakt odbycia tych demonstracji jest pośrednio dowodem na to, że demokracja w Polsce ma się nie najgorzej _ - podkreślił.

_ - Myślę, że tak samo jest, jeśli chodzi o zagrożenia wolności słowa; i tak dalej. To są takie pomysły, żeby mobilizować członków własnej partii, własne zaplecze polityczne. To niewiele ma wspólnego z realną polityką _ - mówił.

W jego ocenie niebezpieczne jest to, bez względu na to, ile osób uczestniczyło w demonstracji, że gromadzi się ludzi w Polsce pod hasłem _ sfałszowano wybory _. _ To jest oczywiście próba robienia polityki partyjnej kosztem wiarygodności polskiej demokracji, polskiego państwa i to mi się po prostu nie podoba _ - mówił.

_ - Tym bardziej, że to niewiele ma, albo nie ma nic wspólnego z rzeczywistością _ - dodał.

_ - Jak można jednocześnie apelować, żeby przyjechali kandydujący z list Prawa i Sprawiedliwości i mówić im, że wygrali w wyniku sfałszowania wyborów. To jest nielogiczne wewnętrznie, ale nie wszystko w polityce rządzi się logiką _ - ocenił prezydent.

Podkreślił, że nie dziwi go decyzja biskupów o wycofaniu się z komitetu honorowego marszu i ocenia to jako prawidłowy krok.

_ - Zdaje się, że ci biskupi byli wcześniej w komitecie honorowym marszu, tylko ten marsz się zmienił. Marsz kiedyś był marszem pamięci historycznej, a w tym roku PiS postanowiło nadać mu charakter głównie wydarzenia związanego z bieżącą polityką i atakiem z tytułu rzekomo sfałszowanych wyborów _ - zaznaczył.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)