Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Rosji mistrzem... karate

0
Podziel się:

Judo to ulubiona dyscyplina Władimira Putina. W 2010 roku otrzymał tytuł doktora, czyli jeden z najznamienitszych, przyznawanych przez japońskie szkoły walki.

Prezydent Rosji mistrzem... karate
(fot. Jedimentat44/ Creative Commons/flickr)

Władimir Putin otrzymał ósmy dan w karate Kyokushin. Mistrzowski stopień prezydentowi Rosji przyznała międzynarodowa organizacja tego stylu walki. Wcześniej najwyższe stopnie mistrzowskie przyznała gospodarzowi Kremla międzynarodowa organizacja judo.

Judo to ulubiona dyscyplina Władimira Putina. W 2010 roku otrzymał tytuł _ doktora _, czyli jeden z najznamienitszych, przyznawanych przez japońskie szkoły walki. W ubiegłym roku otrzymał mistrzowski 9. dan w koreańskim stylu walki Taekwondo, a w tym roku uhonorowano prezydenta Rosji 8. danem japońskiej sztuki walki Kyokushin, stworzonej przez legendarnego Masutatsu Oyamę.

Sam Putin wielokrotnie opowiadał, że treningi sztuk walki rozpoczął w wieku 11 lat i do dziś czynnie uprawia judo. W 1999 roku ukazała się książka, której współautorem jest gospodarz Kremla _ Uczymy się judo z Władimirem Putinem _.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin: Problemy z Polską można rozwiązać _ Z Polską łączy nas wielowiekowa wspólna historia. Musimy wiele zrobić, aby podnieść nasze stosunki na nowy poziom _ - powiedział rosyjski prezydent.
Angela Merkel ostro o Putinie. Ostrzega Niemieckie media nazywają wystąpienie Merkel zaskakującym podkreślając, że jak dotąd nie sięgała po tak ostrą krytykę wobec Rosji.
Putin zabiega o poparcie Berlina. Wspólnie będą... _ Pomyślmy o tym, jak dobre były stosunki niemiecko-rosyjskie w ostatnich 10 czy 15 latach. Nie wiem, czy kiedykolwiek wcześniej były one tak dobre jak wtedy _ - ocenił polityk.
Merkel namawia do dialogu z Putinem Putin opuścił szczyt G20 w Brisbane w Australii przed wydaniem przez przywódców końcowego komunikatu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)