Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komorowski
25.03.2015 11:10

Prezydent Komorowski o sprawie SKOK

- Chciałbym wiedzieć, że nie będziecie się tchórzliwie chowali za pytania, tylko postawicie oskarżenia wprost, a wtedy sąd rozstrzygnie, a ja do sądu sprawę podam - zapewnił prezydent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

- Ja w jakimkolwiek SKOK-u ani złotówki nie trzymałem, ani kredytów nie brałem, ani nikogo nie znałem, więc to jest tak absurdalne, że nie sposób się tłumaczyć - podsumował prezydent Bronisław Komorowski.

- Przecież nie chodzi tutaj o tłumaczenie się. Panom z PiS-u chodzi o to, żeby stawiać tego rodzaju nonsensowne pytania. Oni nie czekają na odpowiedź. Chodzi tylko o pytanie, bo ono też może mieć formę zniesławienia albo oplucia, albo oskarżenia. Mimo że doskonale wiedzą, że to wszystko jest nieprawda. Kompletna nieprawda - tłumaczył Komorowski pytany w Radiu Zet o sugestie opozycji dot. jego związków ze SKOK Wołomin.

- A dlaczego stawiają pytania? Bo w przeciwnym razie w trybie wyborczym mógłbym natychmiast sprawę skierować do sądu. Ale jak pytają za to sąd ich nie skaże. Gdyby oskarżyli wprost, proszę panów natychmiast do sądu".

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/243/339443.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dzialalnosc-skok-to-afera-wieksza-niz-amber,255,0,1740031.html) *Afera wokół SKOK większa niż Amber Gold? * Na niejawnej komisji sejmowej posłowie mówili o ogromnych nieprawidłowościach w działaniu stworzonych przez Grzegorza Biereckiego Kas.

- Tylko chciałbym wiedzieć, że nie będziecie się tchórzliwie chowali za pytania, tylko postawicie oskarżenia wprost, a wtedy sąd rozstrzygnie, a ja do sądu sprawę podam - zapewnił prezydent.

Jacek Kurski na antenie Radia ZET stwierdził, że Bronisław Komorowski wiedział, kim są ludzie ze SKOK Wołomin, z którymi sfotografował się na premierze filmu "Bitwa Warszawska". - Komorowski w momencie tego zdjęcia jest cztery lata po lekturze raportu o likwidacji WSI - powiedział były poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Polityk powiedział, że z raportu z likwidacji WSI wynikało, że "ten pan jest złodziejem i ukradł czterysta milionów w podległej Bronisławowi Komorowskiemu jednostce Wojskowej Akademii Technicznej". - Komorowski wie, kim są ci ludzie obok, bo czytał na ich temat. Fotografuje się z nimi. Mało tego, Komorowski jest jedynym człowiekiem, który głosuje przeciwko likwidacji WSI, a ci panowie są szefami stowarzyszenia oficerów WSI. Nie jest możliwe, żeby ich nie znał - mówił Kurski.

Według ustaleń Komisji Nadzoru Finansowego twórca SKOK-ów i senator PiS Grzegorz Bierecki wyprowadził kilkadziesiąt milionów złotych do spółki, której jest właścicielem. PiS zawiesił senatora w prawach członka klubu. Senator zarzucił mediom kłamstwa, politykom PO prowadzenie brudnej kampanii a wszystkim osobom i instytucjom powielającym "skandaliczne oszczerstwa" zagroził konsekwencjami prawnymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Upadek SKOK Wołomin. Są nowe zarzuty W toczącym się śledztwie zebrano materiały potwierdzające następne nielegalnie udzielone pożyczki na szkodę kasy.
Szefowie SKOK-u w areszcie, on ich zastąpi Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła Waldemara Stawskiego zarządcą komisarycznym.
Afera podsłuchowa ma tuszować SKOKi Posłowie Mariusz Witczak i Marcin Święcicki (PO) ocenili w poniedziałek, że wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dotyczące konieczności wyjaśniania tzw. afery podsłuchowej mają odwrócić uwagę od rzeczywistego problemu jakim, ich zdaniem, jest sytuacja SKOK-ów.
Tagi: komorowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz