Notowania

Przejdź na
włochy
07.01.2015 19:35

Prezydent i rząd Włoch potępiają atak w Paryżu; w Rzymie stan alarmu

W Wiecznym Mieście na polecenie MSW wzmocniono ochronę wszystkich najważniejszych gmachów o strategicznym znaczeniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dyjuk/Reporter)
Giorgio Napolitano

Prezydent Włoch Giorgio Napolitano nazwał barbarzyńskim atakiem zamach terrorystyczny na redakcję francuskiego satyrycznego tygodnika Charlie Hebdo w Paryżu, w którym zginęło 12 osób. Również włoski rząd potępił atak.

W przesłaniu skierowanym do prezydenta Francji Francois Hollande'a Napolitano napisał, że z głębokim bólem przyjął wiadomość o tym, co stało się w środę w Paryżu.

_ - Pragnę jak najbardziej stanowczo potępić ten nikczemny i odrażający czyn, który nie tylko godzi po prostu w gazetę, ale w jeden z fundamentów, na jakim opiera się nasza cywilizacja: wolność prasy _ - napisał Giorgio Napolitano.

Zapewnił, że Francja może zawsze liczyć na bliskość i współpracę ze strony Włoch _ w walce z fanatyzmem, terroryzmem i wszelkimi formami znienawidzonej przemocy wobec bezbronnych obywateli _.

Atak potępił też włoski rząd. Gabinet Matteo Renziego napisał w nocie o oburzeniu i przerażeniu z powodu zamachu i zapewnił o swej solidarności z prezydentem Francji i burmistrz Paryża Anne Hidalgo w tym _ strasznym momencie _.

_ - Przemoc przegra zawsze z wolnością i demokracją _ - oświadczył włoski rząd.

Wieczorem premier Renzi złożył wizytę we francuskiej ambasadzie w Rzymie.

W Wiecznym Mieście na polecenie MSW wzmocniono ochronę wszystkich najważniejszych gmachów o strategicznym znaczeniu. Ansa powołując się na źródła policyjne podała, że szczególną ochroną otoczone zostały budynki redakcji prasowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Prom nadal płonie. Poszukiwania utrudnione Według ekspertów pożar na pokładzie jednostki stojącej w porcie Brindisi w Apulii na południu Włoch może trwać nawet tygodniami.
Dekret "dla Berlusconiego" wstrzymany Dekret łagodzi sankcje za wykroczenia i oszustwa podatkowe: jeśli niezapłacona kwota podatku nie przekracza 3 proc. zadeklarowanych dochodów, wówczas nowy przepis nie spowoduje nałożenia kary.
Nowa taktyka przemytników imigrantów Statek handlowy z 450 osobami przybił do portu w Kalabrii na południu Włoch.
Tracą zaufanie do wszystkich. Jeden wyjątek Włosi tracą zaufanie do wszystkich instytucji, partii politycznych oraz Unii Europejskiej. Rekordowo wysokim, zaufaniem obdarzają tylko papieża.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz