Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent i rząd Włoch potępiają atak w Paryżu; w Rzymie stan alarmu

0
Podziel się:

W Wiecznym Mieście na polecenie MSW wzmocniono ochronę wszystkich najważniejszych gmachów o strategicznym znaczeniu.

Giorgio Napolitano
Giorgio Napolitano (Dyjuk/Reporter)
bFeWLCMl

Prezydent Włoch Giorgio Napolitano nazwał barbarzyńskim atakiem zamach terrorystyczny na redakcję francuskiego satyrycznego tygodnika Charlie Hebdo w Paryżu, w którym zginęło 12 osób. Również włoski rząd potępił atak.

W przesłaniu skierowanym do prezydenta Francji Francois Hollande'a Napolitano napisał, że z głębokim bólem przyjął wiadomość o tym, co stało się w środę w Paryżu.

_ - Pragnę jak najbardziej stanowczo potępić ten nikczemny i odrażający czyn, który nie tylko godzi po prostu w gazetę, ale w jeden z fundamentów, na jakim opiera się nasza cywilizacja: wolność prasy _ - napisał Giorgio Napolitano.

bFeWLCMn

Zapewnił, że Francja może zawsze liczyć na bliskość i współpracę ze strony Włoch _ w walce z fanatyzmem, terroryzmem i wszelkimi formami znienawidzonej przemocy wobec bezbronnych obywateli _.

Atak potępił też włoski rząd. Gabinet Matteo Renziego napisał w nocie o oburzeniu i przerażeniu z powodu zamachu i zapewnił o swej solidarności z prezydentem Francji i burmistrz Paryża Anne Hidalgo w tym _ strasznym momencie _.

_ - Przemoc przegra zawsze z wolnością i demokracją _ - oświadczył włoski rząd.

Wieczorem premier Renzi złożył wizytę we francuskiej ambasadzie w Rzymie.

bFeWLCMt

W Wiecznym Mieście na polecenie MSW wzmocniono ochronę wszystkich najważniejszych gmachów o strategicznym znaczeniu. Ansa powołując się na źródła policyjne podała, że szczególną ochroną otoczone zostały budynki redakcji prasowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Prom nadal płonie. Poszukiwania utrudnione Według ekspertów pożar na pokładzie jednostki stojącej w porcie Brindisi w Apulii na południu Włoch może trwać nawet tygodniami.
Dekret "dla Berlusconiego" wstrzymany Dekret łagodzi sankcje za wykroczenia i oszustwa podatkowe: jeśli niezapłacona kwota podatku nie przekracza 3 proc. zadeklarowanych dochodów, wówczas nowy przepis nie spowoduje nałożenia kary.
Nowa taktyka przemytników imigrantów Statek handlowy z 450 osobami przybił do portu w Kalabrii na południu Włoch.
Tracą zaufanie do wszystkich. Jeden wyjątek Włosi tracą zaufanie do wszystkich instytucji, partii politycznych oraz Unii Europejskiej. Rekordowo wysokim, zaufaniem obdarzają tylko papieża.
bFeWLCMO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)