Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
trybunał konstytucyjny
10.09.2007 09:26

Prezes TK: Prokuratura nie ma prawa krytykować sądów

W ten sposób Jerzy Stępień odniósł się do wypowiedzi prokuratorów po uznaniu przez sąd zatrzymania byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka za bezzasadne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paeł Kula/PAP)

*W ten sposób Jerzy Stępień odniósł się do wypowiedzi prokuratorów po uznaniu przez sąd zatrzymania byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka za bezzasadne. *

"Prokuratura nie ma prawa krytykować orzeczeń sądu w innej formie niż odwołania od orzeczenia nieprawomocnego. Z chwilą kiedy orzeczenie zapada, wszyscy nabieramy wody w usta, w innym przypadku prowadzimy do anarchizacji państwa" - podkreślił Stępień. Równocześnie dodał, że takie zachowanie jak krytykowanie orzeczeń jest "niedopuszczalne".

Jego zdaniem prokurator generalny nie powinien się na to zgadzać.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uznał, że zatrzymanie Kaczmarka było "bezzasadne i nieprawidłowe". Kilka godzin później na specjalnie zwołanej konferencji prokuratorzy ocenili, że taka decyzja "świadczy o braku bezstronności sądu". Podkreślili także, że sąd rozpatrując zażalenie Kaczmarka pominął zarzut mataczenia i nakłaniania do składania fałszywych zeznań, jaki b. szefowi MSWiA postawiono. Mówili też o "licznych mankamentach w rozumowaniu sądu" - które prokuratura dostrzegła po zapoznaniu się z uzasadnieniem sądowego postanowienia.

Tagi: trybunał konstytucyjny, stępień, kaczmarek, prokuratura, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz