Notowania

Przejdź na
prezes
05.08.2011 14:45

Prezes PiS żąda przeprosin od Tuska, ale chwali polityka PO

Jarosław Kaczyński oskarża premiera i dziennikarzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Jarosław Kaczyński oczekuje przeprosin ze strony premiera i mediów, które forsowały tezę o naciskach rządu PiS na organa wymiaru sprawiedliwości. *

Prezes PiS oświadczył, że jest usatysfakcjonowany projektem raportu z prac komisji, która badała domniemane naciski za rządów PiS. Szef komisji Andrzej Czuma stwierdził, że Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Kazimierz Marcinkiewicz nie naruszyli prawa, a większość zarzutów wobec nich nie znalazła potwierdzenia.

Szef PiS powiedział, że ten raport jest kolejnym potwierdzeniem, iż członkowie jego rządu nie naruszali prawa. Jego zdaniem okres rządów PiS był dla Polski dobry, ale krytycy rozpętali przeciw niemu kampanię oszczerstw.

POSŁUCHAJ PREZESA PiS:

Jarosław Kaczyński wyraził nadzieję, że raport komisji do spraw nacisków będzie zwrotem w polskim życiu publicznym. Odnosząc się do wypowiedzi polityków PO, że Jarosław Kaczyński powinien przeprosić za śmierć Barbary Blidy, prezes PiS przypomniał, że prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie nieprawidłowości przy zabezpieczeniu dowodów po tragicznych wydarzeniach w domu byłej posłanki SLD.

Komisja naciskowa działała od lutego 2008 roku. Przesłuchała w charakterze świadków między innymi byłych premierów: Jarosława Kaczyńskiego i Kazimierza Marcinkiewicza, wicepremierów: Ludwika Dorna, Romana Giertycha i Andrzeja Leppera, byłych ministrów: Zbigniewa Ziobrę i Janusza Kaczmarka oraz wielu prokuratorów.

O efektach prac komisji naciskowej czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t74626.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;i;ziobro;niewinni;oczyscil;ich;czlowiek;platformy,255,0,886271.html) Kaczyński i Ziobro niewinni. Oczyścił ich człowiek Platformy Komisja śledcza do spraw nacisków przedstawiła projekt raportu końcowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t154033.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/to;po;powinna;mi;proponowac;start;do;senatu,112,0,886640.html) To PO powinna mi proponować start do Senatu Tomasz Misiak mówi, że partia do której należał nie zachowała się honorowo.
Tagi: prezes, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz