Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezes PiS donosi na szefa prokuratury wojskowej

0
Podziel się:

Jego zdaniem, to co zrobił generał Krzysztof Parulski w sprawie śledztwa smoleńskiego to przestępstwo. W sprawę zamieszani są czołowi politycy PO.

Prezes PiS donosi na szefa prokuratury wojskowej
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński złożył do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez generała Krzysztofa Parulskiego.

Szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej miał, według prezesa PIS przekazać osobie nieuprawnionej informacje ze śledztwa smoleńskiego. Tą osobą był ówczesny minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Jak powiedział pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego mecenas Rafał Rogalski, przekazywanie informacji osobie nieuprawionej jest przestępstwem. _ - Krzysztof Kwiatkowski w chwili, gdy te informacje otrzymał nie pełnił już funkcji prokuratora generalnego. Był nim Andrzej Seremet. _

POSŁUCHAJ RAFAŁA ROGALSKIEGO:

Krzysztof Kwiatkowski nie chce komentować tego doniesienia. Były minister wydał dziś tylko krótkie oświadczenie w którym stwierdził, że _ decyzja Jarosława Kaczyńskiego napawa go ogromnym smutkiem _. _ Moja rozmowa z prokuratorem Parulskim dotyczyła przyspieszenia procedury identyfikacji zwłok ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, tak by umożliwić przekazanie ich do kraju - _tłumaczył Kwiatkowski

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO:

W piśmie do Prokuratora Generalnego jest także zawiadomienie o ujawnieniu tajemnicy służbowej, której miała się dopuścić nieznana na razie osoba. Chodzi o ustalenie skąd minister Obrony Narodowej Bogdan Klich wszedł w posiadanie kopii protokołu z przesłuchania jednego z rosyjskich kontrolerów lotów w czasie śledztwa dotyczącego katastrofy rządowego Tupolewa.

Mecenas Rafał Rogalski liczy, że w obu sprawach będzie wszczęte rzetelne śledztwo.

Były minister obrony, zapytany przez TVN24, czy rzeczywiście tuż po katastrofie smoleńskiej ktoś przekazał mu kopie protokołów z zeznaniami rosyjskich kontrolerów stwierdził, że _ nie pamięta tego dokładnie _. _ - Najprawdopodobniej była to jednak notatka, która została przesłana z komisji badającej wypadek smoleński a nie z prokuratury - _ dodał po chwili. Klich stwierdził też, że nie pamięta czy przed spotkaniem, o którym mowa, widział się z generałem Krzysztofem Parulskim.

Czytaj w Money.pl
Strzał w prokuraturze. Zdecydowali o śledztwie Wczoraj doszło już do przesłuchania rannego prokuratora, który przebywa w poznańskim szpitalu.
Ujawniają kulisy inwigilacji dziennikarzy Wojskowym śledczym zarzucono, że przeglądali billingi i esemesy dziennikarzy, zajmujących się Smoleńskiem.
Jest ekspertyza czarnych skrzynek Tu-154 Dokument zawiera kilkaset stron, obecnie trwa jego analiza.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)